EğitimKarasu

15 kursiyerden yılsonu sergisi

 

Perşembe günü Karasu Hürriyet Mahallesi’nde Halk Eğitimi Merkezi Hürriyet Mahallesi El Sanatları Nakış Kursu yılsonu sergisi açıldı. Sergide 15 kursiyerin yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünler görücüye çıktı.

 

ÜRÜNLER İNCELENDİ

Karasu Halk Eğitimi Merkezi Hürriyet Mahallesi El Sanatları Nakış Kursu sergisi Perşembe günü açıldı. Açılış, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nesrin Basmacı, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan, bazı mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sait Özkan yaptı. Özkan, “Hürriyet Mahallesi’nde el sanatları, nakış, dekoratif ve ev tekstili olmak üzere dört kursumuz açıldı. Bu kurslarımızda toplamda 70 tane kursiyerimiz eğitim aldı. Bu açılışta kursiyerlerimizin el emeği, göz nuru olan ürünlerini inceledik” dedi.

 

YÖRESEL YEMEKLER

Müdür Özkan’ın konuşmasının ardından Kaymakam Helvacı, ilçe protokolü ile açılış kurdelesini kesti. Usta Öğretici Şule Bakan’ın 15 kursiyeri ile hazırlamış olduğu sergide el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Katılımcılar sergide Antep işi, hesap işi, tel kırma ve angeles gibi teknikler kullanılarak yapılan ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldı. Kaymakam Helvacı ve beraberindekiler sergideki ürünleri inceleyerek beğenilerini dile getirdi. Serginin ardından sergi kursiyerleri tarafından hazırlanan yöresel yemekler misafirlere ikram edildi.

 

GÜZEL VAKİT GEÇİRİYORUZ

Hürriyet Mahallesi El Sanatları Kursu Öğretmeni Şule Bakan, “Bir yıl boyunca uğraştığımız, emek harcadığımız ürünlerin karşılığını almak çok güzel. 12 yıldır burada öğretmenlik yapıyorum kursumuza dönüşümlü ve yeni öğrencilerle devam ediyoruz. Kursiyerler burada hem eğleniyorlar hem de bir şeyler öğreniyorlar. Burada kursiyerlerimizle güzel vakit geçiriyoruz. Evde oturmaktansa kendilerine bir şeyler katmak onları çok daha mutlu ediyor” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)