SAHİL PARK’A YENİ OYUNCAKLAR

Karasu Sahil Park’ta önceki yıl kaldırılan ve kaldırılmaları tepkiye neden olan oyuncakların yenileri getirildi. Montajı kısa sürede tamamlanan oyuncaklar çocukların kullanımına sunuldu. Sahil Park’taki daha önceki oyuncaklar kullanılamaz hale gelince kaldırılmıştı. Bir yıl boyunca alan oyuncaksız kalmıştı. Şimdi yeni oyuncakların kurulumu tamamlandı. Sahil Park görkemli oyuncaklarla doldu.

 

UNUTULANLAR

Karasu’nun Değerleri isimli bir projenin hayata geçirilmesi için uzunca bir süreden bu yana çalışılıyor. Bu konuda pek çok kişi ile görüşüldü. Sonunda projeye Karasu Belediyesi sahip çıktı ve bu konuda sorumluluk aldı. Ancak bu defa da ismi unutulanlar olduğu fark edildi. MHP’den belediye başkan aday adayı olan Melih Erol bu konuda tepki gösteren ilk isim oldu. Listeye bakıldığında pek çok ismin daha unutulduğu iddia edildi. Organizasyonun başını çeken Muzaffer Tatlı ise “Bu ilk organizasyon. Bundan sonra devamını getireceğiz. Eksiklikleri gidereceğiz. Amacımız kimsenin gönlünü kırmak değil” sözleri ile organizasyonu değerlendirdi. Karasu’nun Değerleri buluşmasının 1 Temmuz’da yapılması planlanıyor.

 

ARACI BAĞLANANLAR

Pazar günü yapılan trafik uygulamasında bazı kişilerin araçlarında yakalama olduğu ortaya çıktı. Araçlarına Karasu Belediyesi’ne olan borçlarından dolayı haciz işlemi uygulandığını öğrenen bazı vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Karasu Belediyesi’nin şimdiye kadar haciz işlemi uyguladığını duymadıklarını söyleyen vatandaşların araçları çekici yardımıyla yeddi emin deposuna çekildi.

 

DOLU TOPU MU ETKİ EDİYOR

ÇEKOK tarafından atıldığı iddia edilen dolu topu bu kez de yağmur yağmamasının nedeni olarak gösterildi. Geçtiğimiz hafta sonundan bu yana havanın kapalı olmasına rağmen yağmur yağmaması çiftçiler arasında ÇEKOK’un attığı dolu topu olduğu yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Bu konuda çeşitli kurumlara ve yetkililere durumu aktaran muhtarlar ciddi olarak durumu aktaran muhtarlar henüz tatmin edici bir yanıt alabilmiş değiller.

 

SOSYAL MEDYADA TAHRİKKAR PAYLAŞIM

Sosyal medyada duyumlar üzerinden yapılan paylaşımlar zaman zaman paniğe neden oluyor. Annelik içgüdüsü ile ve iyi niyetle yapıldığını düşündüğümüz bir paylaşımda “Çocuklarınıza mukayyet olun. Organ mafyası Karasu’da geziyormuş” ifadesine denk geldik. Elbette tedbirli olunmasını istemekte sakınca yok ancak insanları paniğe sevk edecek bu paylaşım da oldukça tehlikeli. Bir ev hanımı organ mafyasının Karasu’da gezdiğini biliyor ve emniyet birimleri bu konuyu bilmiyor olabilir mi? Siz duyum aldınız da devlet nasıl almadı? Paylaşım yaparken biraz daha duyarlı olmak lazım. En azından kaş yaptığını zannederken göz çıkarmamak gerek.

 

PENDİK’TEN LİMANDERE’YE

Pendik Belediyesi tarafından Limandere’ye hediye edilen çocuk parkı haberimizin altına eski Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Topal’ın “En çok talep edilen Sahil Park’tan sök, en az talep edilen yere çocuk parkı koydur. İlginç olmuş. Dönüşü nasıl olur acaba” şeklindeki yorumuna Limandere Muhtarı Sinan Erbaş, “Karasu’dan sökülmedi. Yeni geldi bunlar. Hem Lİmandere’nin de çok ihtiyacı var” şeklinde yanıt verdi.