EğitimKarasu

160 öğrenciden biri Karasu’dan

 

2020 yılında açılan Karasu Şehit Ferhat Sözer İlkokulu meyvelerini toplamaya başladı. Bu sene 4. sınıftan mezun olan Azra Eşer, büyük bir başarıya imza atarak Darüşşafaka Ortaokulu’nu kazandı.

 

160 ÖĞRENCİ ARASINA GİRDİ

2020 yılında açılan Karasu Şehit Ferhat Sözer İlkokulu meyvelerini toplamaya başladı. Bu sene Türkiye geneli 160 öğrencinin Darüşşafaka Ortaokulu’na kabul edildiğini söyleyen Karasu Şehit Ferhat Sözer İlkokulu Müdürü Ahmet Ova, “Türkiye ve dünyanın en saygın ve en iyi eğitim kurumları arasında yer alan bir okula tam burslu olarak öğrenci göndermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Öğrencimizin bu başarısı diğer öğrencilerimiz için de büyük örnek teşkil ediyor” şeklinde konuştu.  

 

GÖĞSÜMÜZ KABARDI

Darüşşafaka Ortaokulu’nun öğrencilerini genel yetenek, Türkçe ve matematik alanlarında başarıyı ölçen Darüşşafaka Giriş Sınavı ile kabul ettiğini ifade eden Ova, “Bu okul bugün dört yüzden fazla öğrencisine, eğitimde fırsat eşitliği misyonundan ödün vermeden nitelikli bir eğitim sunuyor. Böyle bir okula öğrenci göndermiş olmak göğsümüzü kabarttı. Öğrencimizi başarısından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. (HABER: Sündüz Andoğlu)