KarasuSiyaset

150 milyar dolarlık kaynak paketiyle geliyoruz

 

Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın Cuma günü Karasu’ya geldi. “Seçim zamanı değil, geçim zamanı sahadayız” diyen Baskın, “150 milyar dolarlık kaynak paketleriyle geliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

İPİN UCU KAÇTI

Yeniden Refah Partisi ilçelerde eş zamanlı esnaf ve vatandaş buluşması programı gerçekleştirdi. Program kapsamında Karasu’ya Yeniden Refah Partisi Bolu İl Başkanı Sadettin Baskın, Cuma günü Karasu’ya geldi. Baskın’a, Sakarya İl Başkan Yardımcısı Muammer Adanur, İlçe Başkanı Osman Önal, Kocaali İlçe Başkanı Celal Abatay ve yönetimi eşlik etti. Atatürk Bulvarı’nda Karasu basınına açıklama yapan Baskın, vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gördüğünü ve bundan memnuniyet duyduğunu belirtti. Vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Baskın, “Ülkemizde çok ciddi anlamada ekonomik bir sıkıntı bir buhran var. Vatandaşlarımız ve memurlarımız şu anda yoksulluk sınırının altında maaş alıyor. Özellikle akaryakıt, doğalgaz fiyatlarının afaki olduğu, artık ipin ucunun tamamen kaçtığı yönünde düşünce içerisindeler. Bu hükümetin gitmesi gerektiği konusunda halkımız hem fikir durumda” dedi.

 

BÜYÜK BİR TEVECCÜH VAR

Seçim zamanı değil ama geçim zamanında sahadayız” diye belirten Baskın, “Ulusal kanallar bizi ekranlarına taşımıyor. Sahada halkımıza Yeniden Refah Partisi’nin ikinci 40 yıl döneminin başlamış olduğunu haberdar ediyoruz. Büyük bir teveccüh ve beklenti görüyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak milli kaynak paketlerimizle geliyoruz. Ülkenin istihdamına yönelik, yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı değersiz olan kömürümüzü, madeni değerli hale dönüştürerek ve değerlendirerek 150 milyar dolarlık kaynak paketleriyle geliyoruz. Ülkemizin geleceğine yönelik üretim, istihdam ve ihracat ekonomisine yönelik çalışmalarla geleceğiz” şeklinde konuştu.

 

ŞİDDETLE KINIYORUZ

Baskın, “Karasu vatandaşlarından ve esnafından bazı sıkıntılar duyduk. Erbakan Hocamız zamanında kurulan tank palet fabrikasının kapatıldığını ardından da bir firmaya verildiğini duyduk. Sanayi hamlelerimizin birçok yerde olduğu gibi burada da sonlandırılması bizi üzdü. Askeri mühimmat ve araç üretecek fabrikanın birçok kişiye istihdam sağlayacak çok büyük bir fabrikanın kapatılması yanlış bir tutum. Burada istihdam sağlanacak, insanların çalışma imkanı bulacağı çok büyük fabrikanın yok edilmesi, talan edilmesi yapılan ihalenin hangi şartlarda sonlandırıldığının halka beyan edilmemesi içler acısı bir durum. Bunu şiddetle kınıyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)