KarasuSiyaset

Dışarıdan adam taşımadık

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Perşembe günü Karasu basınıyla yemekte bir araya geldi. Genel Başkan Meral Akşener’in Karasu gezisi ile ilgili değerlendirmede bulunan Sarıoğlu, “Dışarıdan adam taşındı iddiaları doğru değil. Buluşmamızda taşımalı sistem yoktu” dedi.

 

İNSANLARIN İÇİNDE OLACAĞIZ

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Perşembe günü Karasu basınıyla yemekte bir araya geldi. Sarıoğlu, Genel Başkan Meral Akşener’in Karasu gezisi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Sarıoğlu, “Pazartesi günü ziyaretimizi yaptık ve aradan bir hafta geçmeden Genel Başkanımızın bizi ziyarete geleceği haberi verildi. Gezi programının sırasıyla Kocaali, Karasu ve Ferizli olarak gerçekleşeceği aktarıldı. Burada ziyareti sağlayan Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dikbayır’a teşekkür ediyorum. İnsanlara iç içe olmaya çalışıyoruz. Tüm cenazelere ve davet edildiğimiz cemiyetlere, esnaf ziyaretlerine katılıyoruz ve mahallelere çıkarak hedeflerimizi anlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

CİDDİ BİR KALABALIK VARDI

Sarıoğlu, “Yönetici arkadaşlara da ziyaret hazırlıkları için gösterdikleri çabalara teşekkür ediyorum. Bir gecede afişleri yaptırdık ve astık. Bir arkadaş anons aracı hazırlattı. Süreç kısa olsa da hata yapmadık ve bu ziyaretten alnımızın akıyla çıktığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Kendilerini asıl gururlandıranın halkın teveccühü ve katılımın yüksekliği olduğunu belirten Başkan Sarıoğlu, “Kalabalık olacağını biliyorduk. Ancak bu şekilde izdihama döneceğini tahmin etmemiştik. Çevredeki pasajların içinde ve dışında, kaldırımlarda, caddede ciddi bir kalabalık vardı. Taşımalı sistem yoktu. Sadece yakın ilçelerden iki veya üç arabayla gelen olmuş, onlar da Genel Başkanın peşinden gelmiş” şeklinde açıklamada bulundu.

 

İNSANLAR BUNALIM İÇİNDE

Adapazarı merkezden programımıza katılan üç otobüs vardı” diyen Sarıoğlu, “Dolayısıyla dışarıdan adam taşındı iddiaları doğru değil. Dışarıdan misafir olarak katılan sayısı 200-300 kişiyi geçmez. Karasu’da kalan yazlıkçılardan da katılım oldu” ifadelerini kullandı. Sarıoğlu, “İnsanlar ciddi anlamda bir bunalım içinde. Esnafların çoğu yazı geçirdikten sonra kepenkleri kapatacağını söyledi. Fırıncıların ekmek konusu bile tamamen siyasete bağlandı. Ekmeğe zam gelirse insanlar daha çok tepki gösterecek. Fırıncı asgari ücretin arttığını, elektriğe yüzde 300 zam geldiğini ve girdi maliyetlerinin yüzde 200 arttığını anlatıyor. Siz bunu ekmeğe 50 kuruş zam veya gramajı düşürmeyle kurtaramazsınız” dedi.

 

KARASU İÇİN GÜZEL PROJELER VAR

Herkesin canını yakan bir şikayet durumu var” diye belirten Sarıoğlu, “Velhasıl bütün esnaf aynı şeyleri söylüyor. Kredi çekmek isteseniz ipotek vereceksiniz, belirli yerlere borcunuz olmayacak. Borcu olmayan insan kredi çekmiyor. İnsanların mevcut iktidardan bunalmış hali onları bir arayış içine sokuyor. Genel Başkan buraya geldiğinde teveccühe yol açtı ve Karasu’da böyle bir hava esti” dedi. Sarıoğlu, “Eğer iktidara gelirsek ki anket sonuçları öyle gösteriyor, Karasu için güzel projelerimiz var” dedi. Sarıoğlu, esnaf ziyaretine bayanların katılımının yoğun olduğunun da gözlerden kaçmadığını söyledi. (HABER: Bahar Kaya)