Spor

1. Küme kuraları çekildi

1.KÜME KURALARI ÇEKİLDİ

1.Amatör Küme de 2023-2024 futbol sezonu grup kuralarının çekimi önceki gün Erenler Gençlik Merkezi’nde çekildi. ASKF Başkanı Yaşar Zımba ve Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir başkanlığında yapılan kura çekimine 37 takımın yöneticisi ve antrenörleri katıldı. Yapılan kura çekimi sonunda A Grubu 10, diğer gruplarda ise 9 takımdan oluştu. Grup maçları sonunda gruplarında birinci olacak takımlar direkt olarak Süper Lige yükselirken, 2-3-4’ncü sırayı alan ekipler ise play-off oynayacak ve 12 takım arasında birinci olacak iki takım daha ismini Süper Lige yazdıracak. A Grubu’nda son iki, diğer gruplarda ise son sırada yer alan ekipler bir alt lige düşecek. Ligde heyecan 30 Eylül’de start alacak.

4 AYRI GRUP

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, 1.Amatör Küme’de grup kuralarının çekimini yaptıklarını belirterek tüm takımlara başarı dileklerinde bulundu. Başkan Zımba, “Zor ve zevkli bir lig bizleri bekliyor. Dört grupta yaşanacak futbol şölenini bizde heyecanla bekliyoruz. Eylül ayının sonunda başlayacak ligimizde gruplarda her takımın bir hedefi olacak. Bu da kaliteyi artıracak. Centilmence müsabakalar sonunda hak edenlerin şampiyonluğu elde ettiği maçlar izleyelim. Bizde elimizden geldiğince kulüplerimizin yanında olmaya devam ederek Sakarya amatörünün daha iyi noktalara gelmesi adına elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

A GRUBU
Çınarlık Gençlik, Pazarköy Eğitim, Acıelmalık, 32 Evlerspor, Tankspor, Darıçayırı, Kazımiye, Akartepespor, Şeyhvarmaz, Karapürçek, B GRUBU, Harunusta, Taşburun, Yıldırım, Beşköprü, K.Akınspor, Limanderespor, Kaynarcaspor, Çaykışlaspor, Çamlıca Belde.

C GRUBU
As Kuzuluk, 1890 Reşadiye, Tekspor, Kazımpaşa Belde, Hanlıspor, Adapazarıspor, Söğütlüspor, Sinanoğluspor, Hacımercanspor

D GRUBU
Akyazıgücü, Akyazı Akın, SHÇEK, Taşkısığıspor, Tüvasaş Demir, Arifiye Atılgan, Yuvalıderespor, Büyükyanıkspor, Çarkasamiyespor