Siyaset

Seçimde verilen sözler tutulmadı

Seçimde verilen sözler tutulmadı

Seçimden önce 30 maddelik bir liste sunduklarını ve bu 30 madde içinde halkın vergi ile ezilmemesi de olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Önce kabul ettiler, ‘tamam’ dediler. Lakin gelinen sonuç pek de iyi olmadı” dedi.

Sözler tutulmadı

Yeniden Refah Partisi’nin genel seçimler öncesinde 30 maddelik bir talebi olduğunu söyleyen Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Bizler Yeniden Refah Partisi olarak hayra motor şerre fren olmak için bu siyaset meydanına çıktık dedik. Bir ittifakın içine girdik. Milletin ve vatanın geleceği ile ilgili fayda sağlayacak 30 madde sunduk önce kabul etmediler sonra tamam dediler. Lakin gelinen sonuç pek de iyi olmadı. Çünkü seçimden sonra verilen sözler tutulmadı. Emekliyi açlığa sefalete terk ettiler gelir ve giderde milletin mutfağındaki denge daha da bozuldu” diye konuştu.

Halk eziliyor

“30 maddelik listede halkın vergi ile ezilmemesi maddesi vardı. Bu da ihlal edildi” diyen Başkan Önal, “Çiftçiye ve üreticiye mazotta ve gerekli enerji çeşitlerinde destek maddesi vardı o maddede ihlal edildi. Ve bu milletin zararına olan durumlardan dolayı genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan Cumhur İttifakı’ndan çekilme kararı almıştır. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak bu milletin ve devletin faydasına bir çivi çakana minnettarız zararına iş yapanı da eleştirir karşısına dikilip hesabını sorarız dedik ve son yapılan yanlışlıkların ve adaletsizlikler in karşısına geçip gereğini yaptık” dedi.

Beka kadar önemli

“Bundan sonraki siyasi hareketimiz yine her zaman olduğu gibi vatanımız devletimiz ve milletimiz için doğru ve ilkeli bir siyaset yaparak çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyen Başkan Önal, “Bizlere ‘beka’ denildi bizler ‘beka sorunu varsa bu 30 maddede devletin bütünlüğü için önemli’ dedik. ‘Tamam’ dediler bizler gereğini yaptık. Lakin gelinen sonuç gösteriyor ki devletin geleceği için bir ittifak yapılabilirken milletin ekonomik sorunları için ihlaller yapılıp verilen sözler yerine getirilmemiştir” dedi.

Yolumuza bakıyoruz

Yeniden Refah Partisi’nin bundan sonraki süreçte, inandığı değerler ve ilkeleri üzerine siyaset yapmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Önal, “Bundan mütevellit bizler halkımızın yanında yer alıp hem adalette hem ekonomik ve de siyasi çalışmalara Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan beyefendinin tensipleri doğrultusunda mahallelerden ilçelere, ilçelerden illere bütün teşkilatlar olarak çalışmalarımıza tam gaz devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.