Ekonomi

İnci’den Arık’a ziyaret

İnci’den Arık’a ziyaret

Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık’ı ziyaret etti. Arık, İnci’ye mısır fiyatları, fındık fiyatları ve tarlalara kanal açılması konusunda yaşanan sıkıntıları aktardı ve çözüm için destek istedi.

Oda’yı ziyaret etti

Meclis’in tatilde olmasını fırsat bilen milletvekilleri ilçeleri ziyaret ediyor. Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci Karasu’ya geldi. Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun ve Belediye Meclis Üyesi Sabri Aslanbay ile birlikte Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık’ı ziyaret eden Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Oda faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Sorunları aktardı

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karasu Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, mısır fiyatlarının çiftçiyi mağdur ettiğini söyledi. Mısır fiyatlarının neredeyse geçen seneki düzeyde kalmasının çiftçinin belini büktüğünü söyleyen Başkan Arık, fındık fiyatları konusunda da iyileştirme yapılmasını ümit ettiklerini söyledi. TMO’nun ciddiyetle alım yapması durumunda fırsatçılara imkan tanınmayacağını da sözlerine ekleyen Arık, tarla kanalları konusunda da çiftçinin beklentilerinin gözetilmesini istedi.