Karasu

Yüz yüze karşılama

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Mart tarihinde başlatılan yüz yüze eğitim uygulaması ile okul önlerinde yoğunluk oluşmaya başladı. Öğrencileri karşılamaya gelen ebeveynlerin sosyal mesafeye uymadıkları görüldü.

 

AŞILAMA BEKLENİYOR

Türkiye’nin pandemi ortamında kademeli normalleşme adımları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Mart tarihinde açıklamasından sonra Karasu’da da okul öncesi, ilkokullarda, 8’inci ve 12’nci sınıflarda 2 Mart tarihi itibariyle eğitim başladı. Ancak öğretmenlerin henüz aşılanmaması öğrenci velileri tarafından tedirgin olmalarına yol açtığı ve bazı velilerin bu nedenle çocuklarını okula göndermedikleri öğrenildi.

MESAFEYİ UNUTTULAR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan planlama doğrultusunda ikinci yarıyılın başlamasıyla birlikte çocuklarını okula getiren ebeveynlerin öğrenci çıkış saatlerinde kapı önlerinde sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü. Bazı veliler yoğunluk arasından geçen çocuklarını karşıladı ve emniyet tedbirlerinin alınmamasından yakınarak, “Herkes aynı saatte çocuklarını almaya çalışıyor. Bu nedenle ister istemez yüz yüze geliyoruz” dedikleri duyuldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir