Yüz yüze eğitim başladı

 

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ikinci dönem açılışını Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Ortaokulu’nda yaptı. Helvacı, yüz yüze eğitime geçmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 

TÖREN YAPILDI

Uzun bir aranın ardından okulların kapıları öğrencilere kademeli olarak açıldı. Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ikinci dönem açılışını Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Ortaokulu’nda yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, kısa bir konuşma yaptı. Helvacı, “Salgın sürecinde uzaktan eğitimin ardından yüz yüze eğitime geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Başarı dolu bir eğitim dönemi diliyorum” ifadelerini kullandı.

ZİYARET ETTİ

Törenin ardından öğretmenler ile bir araya gelen Helvacı, 8’inci sınıf öğrencilerinin başarı durumunu ve sınava hazırlık süreci hakkında da sınıf öğretmenlerinden bilgi aldı. Sıralarına kavuşan 8’inci sınıf öğrencilerini de sınıflarında ziyaret eden Helvacı, öğrencilere ders başarısı, motivasyon ve sınava hazırlanmanın önemi, günlük çözülmesi gereken soru sayısı ve liseler hakkında bilgi verdi. Helvacı, “Başarı elde etmek için mutlaka çaba sarf edip, emek vermek gerekiyor” diyerek öğrenciler ile sohbetini tamamladı. Okulu da gezen Helvacı, tüm sınıflarda ki sıraların yenilenerek tekli sıraya dönüştürülmesi konusunda emeği geçen, Muhtar Mustafa Çalık, Okul Aile Birliği Başkanı Halil İbrahim Şeker ve Okul Müdürü Mehmet Dursun’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.