Kocaali

Yıkım işi bitti

 

Kocaali Yeni Mahalle’de uzun yıllardır hizmet veren ve geçtiğimiz ay tamamlanan proje çalışmasının ardından inşaat aşamasına gelen eski sağlık ocağı binasının yıkım çalışması sona erdi. Proje ilk betonu bekliyor.

 

YIKIM BİTTİ

Kocaali Yeni Mahalle’de 1980’li yılların başlarından bu güne yaklaşık kırk yıldır hizmet veren eski sağlık ocağı binasının yıkılarak yerine nitelikli hizmet binası yapılmak üzere yapılan proje çalışması ve ihale sürecinin tamamlanmasının ardından eski binanın kaldırılması için Mart ayı ortalarında başlatılan yıkım çalışması geçtiğimiz hafta içi tamamlandı. Yıkım işinin tamamlanmasının ardından inşaat alanı zemin iyileştirme çalışmasına hazır hale getirildi. Yeni Kocaali Aile sağlığı Merkezi hizmet binası ilk betonun atılacağı günü bekliyor.

360 GÜN

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’nün koordinesiyle yürütülen ve Sakarya İli Kocaali İlçesi Kocaali Toplum Sağlığı Merkezi 6 Hekimlik aile Sağlığı Merkezi Yapım İşi adıyla ihale süreci ve yıkım çalışması tamamlanan proje, yer tesliminden itibaren 360 iş günü içerisinde tamamlanacak. Önümüzdeki günlerde ilk betonun dökülmesi beklenen inşaatın tamamlanması ile iç donanım ve teçhizatların montajının ardından, geçici olarak Karşı Mahalle eski ortaokulu binasına taşınan Aile Sağlı Merkezi yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayacak.