Fısıltı Gazetesi

Karasuspor’da kongre hazırlığı

Karasuspor kongre yapmaya hazırlanıyor. 14 Nisan saat: 14:00’da Karasu Ekşioğlu Otel’de pandemi koşullarına uygun yapılması planlanan kongrenin ilk oturumunda yeterli çoğunluk sağlanamazsa ikindi oturum aynı yer ve saatte 21 Nisan günü yapılacak. Pandemi koşulları gereği tedbirlerin sıkı sıkıya uygulanacağı ilan edilen kongre için henüz net bir başkan adayı çıkmış değil.

 

Beni ilgilendirmez

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı Nisan Ayı Meclis Oturumu öncesinde CHP İlçe Başkanı Aykut Süt ile alakalı eleştirilerde bulundu. 6. Madde ile ilgili Aykut Süt’ün açıklamalarına değinen Sarı, “Bu arkadaş benim de meslektaşım ama bu işi hiç bilmiyor” eleştirisinde bulundu. 6. Madde gündeme geldiğinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Mustafa İngenç ise Aykut Süt ile ilgili eleştiriye değinmek yerine, “İlçe Başkanı ile ilgili söylediğiniz şeyler beni ilgilendirmez. Ben kendim ve meclis üyesi arkadaşlarımızın görüşlerini aktarıyorum” dedi ve madde ile ilgili görüşlerini aktardı. Sarı’nın Aykut Süt’e ilişkin eleştirileri karşılıksız kalmış oldu.

 

15 dakika yanıt verdi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı sosyal medya üzerinden kendilerine yöneltilen eleştirilere yanıt vermeyeceğini söyleyerek konuşmaya başladı. Cevap vermeyeceğini söyleyen Sarı açıklamasını 15 dakikada tamamladı. Başkan Sarı sahildeki projeye ilişkin değerlendirmede bulunurken projenin yeterince tanıtılamadığını söyledi. Sarı, “Bedava reklam bu kadar olur. Bu projenin en az yüzde onu kadar tanıtıma pay ayrılması lazım. Böyle bir harcamamız olmadığı için bu tepkiler normal” dedi.

 

Namın Tonya’yı aştı

İshak Sarı’nın açıklamalarının ardından söz alan BBP’li Mehmet Çatalbaş, “Başkan reklam yaptırsan bu kadar Karasu’nun konuşulmasını sağlayamazdın. Namın Tonya’yı aştı” dedi. Çatalbaş’ın esprileri meclisteki havayı yumuşattı. İki aydan bu yana Meclis’e annesinin rahatsızlığı dolayısıyla katılamayan Mehmet Çatalbaş çok sayıda soru önergesi vererek dikkatleri üstüne çekmeyi de başardı.

 

Mesaj mı içeriyordu

Karasu Belediyesi Sosyal Medya aracılığıyla İshak Sarı’nın yaptığı paylaşıma çok sayıda tepki geldi. Tepkilerin başında İshak Sarı’nın makamında verdiği enstantanede Atatürk portresi yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresini ön plana çıkartması oldu. Bazı yorumcular bunun sübliminal mesaj olarak verildiğini öne sürdü.