EğitimKarasu

Yiğit uyarıda bulundu

 

Karasu Venüs Ayakkabı işletmecisi Ekrem Yiğit, okul alışverişinin yoğun olduğu bu günlerde velilere uyarılarda bulundu. Yiğit, “Yanlış ayakkabı seçimi öğrenme eksikliğine sebep olabiliyor. Bu yüzden velilerimiz çocukların ayaklarına tam oturan ve rahat ayakkabıları tercih etmeli” dedi.

 

AYAKKABI SEÇİMİ ÖNEMLİ

Karasu Venüs Ayakkabı işletmecisi Ekrem Yiğit velileri uyardı. Yiğit, “Yeni eğitim ve öğretim yılının başladığı ve ayrıca kış hazırlıklarının da yapıldığı günlerde çarşı, pazarda alışveriş yoğunluğu yaşanıyor. Öğrenciler albenisi yüksek, renkli okul ürünlerine ilgi duyuyor fakat veliler bu noktada dikkatli olmalı. Okul döneminde uzun saatler miniklerin ayakları ayakkabıda olacağından ayaklarını sıkmayan, yormayan ve rahat ayakkabılar tercih edilmeli” diye belirtti.

 

SENEYE DE GİYER ALGISI YANLIŞ

Büyük numara alalım seneye de giyer” mantığı ile büyük numara ayakkabı alınmaması gerektiğine dikkat çeken Yiğit, “Veliler geçmişten gelen alışkanlıklarından vazgeçmeli” dedi. Yiğit, ayakkabı seçiminde velilerin birçok noktaya dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Moda olmasındansa ayakkabının rahatlığı ön planda olmalı. Öğrenciler ayaklarında rahatsızlık hissettiğinde derslerine odaklanamıyor bu da derslerdeki başarılarını etkileyebiliyor” ifadelerini kullandı. (HABER: Sündüz Andoğlu)