Karasu

Yeşil OSB bilmecesi

 

Karasu’da Yeşil OSB adı altında dev bir geri dönüşüm tesisinin kurulması konusunda çalışmaların olduğu hatta bu konuda projenin tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde ÇED toplantısının yapılmasının planlandığı iddia edildi. Karasu Belediye Meclisi’nde gündeme gelen konu ile ilgili Belediye Başkanı İshak Sarı, bilgileri olmadığını söyledi.

 

YENİ BİR OSB Mİ

Karasu’da dev geri dönüşüm tesislerini kapsayan bir organize sanayi bölgesinin kurulma çalışmaları olduğuna ilişkin dedikodular yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. İddiaya göre göre OSB’nin kurulmasına İstanbul merkezli bir dernek öncülük ediyor. Ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da konudan bilgisi olduğu ve bu alana yönlendirmede bulunduğu iddiaları ortalıklarda dolaşıyor.

 

AĞIZLARI BIÇAK AÇMIYOR

Geçtiğimiz hafta Karasu Belediye Meclisi’nde gündeme gelen konu hakkında Başkan İshak Sarı bilgileri olmadığını söylemekle yetindi. Diğer ilgililer de konu ile ilgili açıklama yapmaktan imtina ediyor. Çalışmaların (varsa) gizlilik içinde yürütülmesi akıllara termik santral travmasını getiriyor. “Karasu halkının vereceği tepkiden çekinen yatırımcılar işi kotardıktan sonra açıklamada bulunmayı mı planlıyor” sorusu kafaları kurcalıyor.