Siyaset

Yerel basına ziyaret

 

Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi, Sanayi ve Teknoloji Kurulu Başkanı İbrahim Saraçbaşı ve beraberindeki heyet Karasu’daki yerel basını ziyarette bulundu.

 

TAM KADRO KATILDI

Salı günü Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi, Sanayi ve Teknoloji Kurulu Başkanı İbrahim Saraçbaşı, Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya, Sakarya Seçim İşleri Başkanı Mustafa Korkmaz, Sakarya Halkla İlişkiler Başkanı Yunus Emre Özkan, Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, yönetim kurulu üyeleri Adnan Yılmaz ve Osman Önal, Karasu’daki yerel basını ziyarette bulundu. Sakarya Kuzey Gazetesi’ni de ziyarette bulunan Saraçbaşı ve beraberindeki heyeti, gazetemiz Köşe Yazarı Münir Ali Kara ve Haber Müdürü Güler Çınasoğlu karşıladı.

KARASU NASİBİNİ ALIYOR

Kara ile fikir alışverişinde bulunan Saraçbaşı, “Doktor Muhammet Fatih Erbakan tarafından yeni kurulmuş, merhum Profesör Doktor Necmettin Erbakan tarafından başlatılmış milli görüş geleneğine bağlı, onun temel prensiplerini esas alan, önce ahlak ve maneviyat düsturu ile yola çıkmış yeni bir partiyiz. 23 Kasım 2019 senesinde kurulmuş olmalarına rağmen ülke genelinde 81 ilde ve 922 ilçenin yaklaşık 900 tanesinde teşkilatlanmaları tamamladık. Hali hazırda Yargıtay’dan onaylı 125 bin üyemiz bulunmaktadır. Ülkemizin genelinde kutuplaştırıcı, kamplaştırıcı bir siyaset anlayışından ve uygulanan yanlış ekonomi politikasından kaynaklanan sorunlar yaşanıyor. Karasu ilçemiz de bundan nasibini alıyor” ifadelerini kullandı.

SİYASET ANLAYIŞIMIZ FARKLI

Biz hamasete dayalı klasik siyaset anlayışının dışında ilmi ve akademik bir çizgide çözüm üreten, toplumun her kesimine eşit bir siyaset anlayışıyla yola çıktık ifadelerini kullanan Saraçbaşı, “ Siyasete nezaket ve zerafet getirmeye çalışıyoruz. Doğrunun sağı-solu, Alevi’si- Sünni’si, Kürdü, Türkü olmaz doğru evrenseldir. Parti politikamız öncelikle paylaşımda adalet, yönetim de adalet düsturudur. Bu çerçevede şu anda mevcut tüketime ithalata, faize, borca, vergiye, zamma dayalı bir ekonomi modeli değil, üretim, istihdam ihracata dayalı bir ekonomi politikası izlenmesi şart” ifadelerini kullandı.

BU ŞEKİLDE OLMAZ

Saraçbaşı, “1,5 milyon diplomalı işsizin olduğu, esnafın kan ağladığı, siftahsız dükkanını kapattığı, işçinin küresel sermayenin ucuz iş gücüyle modern kölesi olduğu, memurun mağdur olduğu bir toplumda, tarım ve hayvancılığın dışa bağımlı olduğu bir toplumda huzur ve saadet olmaz. İktidara geldiğimiz zaman hayata geçirecek 125 milyar dolarlık milli kaynak paketleri, 81 ile 181 fabrika projeleri ile iş ve istihdam yaratılacak. Yatırımlar, sanayici-üniversite ve devlet birlikteliği ile planlanacak. Tarım ve hayvancılığa geçmişte olduğu gibi günümüzde de destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

KARASU İDEAL İLÇE

Karasu’nun tarım ve hayvancılık alanlarında ideal ilçeler arasında yer aldığını belirten Sanayi ve Teknoloji Kurulu Başkanı İbrahim Saraçbaşı, “Karasu ilçemizin de gerek verimli tarım arazilerinin olması, ulaşım açısından uygun konumda olması nedeniyle sanayi ve tarım planlamasında, yatırımlarda oldukça avantajlı. Konunun Genel Merkez yetkililerinin bilgisi dahilinde, milli siyaset kurulları bünyesindeki uzman kişilerce proje bazlı incelemeler başladı. Daha iktidara gelmeden 125 milyar dolarlık çalışmayla, 81 ile 181 fabrika projesi bu çalışmaların sonucu ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı