Binbaşıya veda

 

2016 yılında Karasu ilçesine atanan Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel, yeni görev yeri Van ili Gürpınar ilçesine ataması çıktı. Altunel, Karasulu muhtarlarınca geçtiğimiz hafta verilen veda yemeğinde duygulu anlar yaşandı.

 

TEŞEKKÜR SERTİFİKASI

Yıldır Karasu’da görev yapan ve geçtiğimiz günlerde Van ili Gürpınar ilçesine ataması çıkan Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel’e bir veda programı da Karasulu muhtarlardan geldi. Kızılcık Tepe’de mangal yaparak Altunel’e veda eden Karasulu programlar gün içerisinde yaşadıkları anıları da anlatarak keyifli zaman geçirdi. Altunel, kovid-19 süresince özveri ile kendilerine yardımcı olan muhtarlara teşekkür sertifikası verdi. Altunel, veda konuşmasında en uzun süre görev yaptığı yerin Karasu olduğunu da belirtti.

HELALLİK İSTEDİ

Altunel, “Karasu’da zaman zaman sizler ile asayiş sıkıntısı yaşamış olsak da bilindiği gibi görev gereği olmuştur. Asla ve asla kişi ya da kişilere kasıtlı bir davranışımız olmadı olamazda. Bizler jandarma olarak her zaman halkımızın refahı, can ve mal güvenliğini korumakla mükellefiz. Muhakkak doğru ya da yanlışlarımız olmuştur. İlçemizde görev yapan tüm muhtarlarımızdan ben şahsım ve karakolum olarak memnun ayrılmaktayım. Kusurlarımız af ola ve varsa hakkım sizlere helal olsun. Tüm Karasu halkı ve sizlerde hakkınızı bana helal edin” ifadelerini kullandı.

BAĞLARIMIZ KOPMAYACAK

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, “Komutanımızın görev yaptığı süre içerisinde çok şükür afaki bir asayiş olayı yaşamadık. Kendisine bir kez daha hatırlatmak isterim ki burası onun evidir ve yuvasıdır. Bizler de her zaman ağabeyi ve kardeşleri olarak yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Bağlarımızın hiçbir zaman kopmayacağından eminim. Kendisine yeni görev yerinde sonsuz başarılar diliyoruz” dedi. Başkan İshak Sarı’da düzenlenen programa katılarak Altunel ile vedalaştı.