Yeniden doğuşun sembolü

 

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yıldönümü ve Gençlik Haftası ile ilgili bir mesaj yayımladı. Ataç, “Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır” dedi.

 

BURUK KUTLAMA

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yıldönümü ve Gençlik Haftası ile ilgili bir mesaj yayımladı. Ataç, “İçinde bulunduğumuz hafta Gençlik Haftası’dır. Bu yıl yine salgın hastalık nedeniyle haftamızı buruk bir şekilde kutluyoruz. Bu haftaya anlam katan olay, 19 Mayıs 1919’da esarete mahkum edilmek istenen milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki özgürlük mücadelesini başlatmasının 102. yıldönümü olmasıdır. Büyük önderin Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımıdır” ifadelerini kullandı.

ÇAĞDAŞ MEDENİYET SEVİYESİ

Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır” diyen Müdür Ataç, “Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Ülkemizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Tüm gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı saygıyla anıyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.