GündemKarasuKocaaliSiyaset

Yeni yönetim resmen göreve başladı

Yeni yönetim resmen göreve başladı

Ak Parti Karasu İlçe Teşkilatı’nda Hasan Yavuzyiğit’in istifasından sonra göreve gelen Recep Aksu’nun hazırladığı liste Ak Parti Genel Merkezi tarafından onaylandı. Aksu’nun listesi geçtiğimiz hafta başında resmen görev başı yapmış oldu.

 

30 kişilik yönetim

Ak Parti’de yeni oluşan listede 30 isim yer alıyor. Salı günü ilk toplantısını Karasu İlçe Binası’nda yapan yeni yönetimin bu hafta görev bölümünde bulunması bekleniyor.  Oluşan yeni yönetimin 2023 Genel Seçimi’nde görev alacağını söyleyen Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, “Önümüzdeki süreçte sahada olacak, aktif görev yapacak ve seçmenlerimize bire bir temas edecek isimlerden oluşan bir yönetim oluşturmaya gayret ettik. Arkadaşlarımızın istekli olması ve sahaya hakim olması önemli. Cumhurbaşkanımızın mesajlarını en net şekilde vatandaşlarımıza ileteceğiz ve seçimde var gücümüzle kazanmak için mücadele edeceğiz” dedi.

Kimler var

İlk toplantısını geçtiğimiz Salı akşamı yapan Ak Parti Karasu İlçe Teşkilatı pek çok yeni isimden oluşuyor. Asil-yedek ayrımı yapılmadan onaylanan liste 29 yönetim kurulu üyesi ve bir başkandan oluşuyor. Recep Aksu başkanlığındaki yönetimde, Abdullah Şahin, Abdurrahman Akyırt, Adem Deniz, Ayşe Deniz, Dinçer Dinç, Erhan Karabukut, Eser Kurtuluş, Fikri Demirci, Güven Başaran, Muhammet Gençbay, Ömer Faruk Kaya, Özgür Batur, Salih Ertürk, Sedat Ak, Serdar Filizfidanoğlu, Tahir Ekşi, Yunus İmamoğlu, Yusuf Yavuzyiğit, Zehra Aygün, Osman Alan, İdris Yıldız, Muhammet İmmaoğlu, Şükrü Serhoş, Yasin Ekiz, Osman Küçük, Mehmet Asil, Ayşenur Demirtürk, Emre Özdemir, Abdulhakim Kukuloğlu isimleri yer alıyor.

Tanıdık isimler

Recep Aksu tarafından oluşturulan yeni yönetimde Ak Parti’de daha önce görev yapan veya siyaset camiasının aşina olduğu isimler kadar yeni isimler de görev yapıyor. İshak Sarı’nın belediye başkanı olduktan sonra hukuk bürosunu devrettiği Avukat Ömer Faruk Kaya, daha önce Ak Parti’de pek çok kademede görev yapan Muhammet Gençbay, Kadın Kolları’ndan bu yana Zehra Aygün, bir önceki yönetimde İlçe Başkan Yardımcılığı görevi yapan Güven Başaran, pek çok yönetimde yürütme kurulunda görev yapan Özgür Batur ile daha önce gençlik kolları ve kadın kollarında görev yapmış ve mahalle temsilciliği görevinde bulunmuş isimler yer aldı.

Yeni yönetim ilk toplantısını gerçekleştirdi.
İlk toplantıya Belediye Başkanı İshak Sarı da katıldı.