GündemKarasuKocaaliSiyaset

Neye yanıt vermiş anlamadım

Neye yanıt vermiş anlamadım

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara haftalık basın açıklamasının büyük kısmını CHP’li Aykut Süt’e ayırdı. Aykut Süt’ün, kendisinin Artem Tv’de dile getirdiği teyit eder nitelikte açıklama yaptığını söyleyen Kara, “Neye yanıt vermiş anlamadım. Ben Aykut Bey, ‘Selahattin Demirtaş terörist değildir’ diyor dedim. O da ‘terörist değildir’ demiş. Bunun neresi düzeltme” dedi.

 

Hukukla adalet aynı şey mi

CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt’ün, MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın Artem Tv’de kullandığı “Aykut Bey’e sordum, Selahattin Demirtaş terörist midir diye kendisi hayır dedi. Bu soruyu Selahattin Demirtaş’a sorsam bu kadar net hayır diyemezdi” şeklindeki ifadelerine ilişkin basın açıklaması yapmasına yanıt Kara’dan geldi. MHP’li Kara, “Aykut Bey, hukuk adamı olduğundan ve adalet olgusundan bahsediyor. Ben de çok net söylüyorum. Adalet ile hukuk aynı şey değildir. Kendisi de bunu bilmelidir. Mesela bebek katilleri ile yan yana fotoğraf çektirenlerin Meclis çatısı altında olması hukukidir ama adaletli değildir. Bebek katillerinin avukatı olmak hukuki olabilir ama vicdani değildir. Adalet ile hukukun yolu her zaman aynı yerde kesişmez” dedi.

Aynı şeyi söylemiş

CHP’li Aykut Süt’ün basın açıklamasında kendisinin Artem Tv’de söylediğinden farklı şey söylemediğini de dile getiren Başkan Kara, “Ben Artem Tv’de ‘Aykut Bey Selahattin Demirtaş’a terörist değil dedi’ demişim, o da açıklamasında kendisinin bir hukuk adamı olduğunu ifade ederek, olaylara bizim gibi bakamayacağını söylemiş ve yine ‘Selahattin Demirtaş terörist değildir’ demeye getirmiş. Biz Aykut Bey’in hukuk adamlığına veya adamlığına laf etmedik. Sadece zihniyetinin yukarıdakinden farklı olmadığını, yukarıdakiler nasılsa aşağıdakilerin de aynı zihniyette olduğunu vurguladık. Neticede kimsenin birbirinden bir şey gizlemesine gerek yok. Siz Selahattin Demirtaş’ın terörist olmadığını yani sizin gibi biri olduğunu düşünüyorsunuz. İkimiz de aynı şeyi söylüyoruz. Selahattin Demirtaş ile sizin aranızda hukuken fark yok” dedi.

Bugün ve sonrasına bakalım

Geçmişte dile getirilen siyasi söylemlerin bugün konuşulmasının bir mana taşımadığını ancak konuşmak isteyenle de her platformda karşı karşıya gelmekten çekinmeyeceğini de sözlerine ekleyen Kara, “Aykut Bey, bugünkü ittifak ortağımız ile geçmişte yaşanan diyalogları bugün gündeme taşıyıp, eski defterleri karıştırmak istemiş. Batık bezirgan misali eski veresiye defterlerine bakmaya başlamış. Aykut Bey’in ithamlarına dün de bugün de yarın da aynı tutarlılıkla ve aynı bakışla cevap verecek kudrete, birikime, şahsiyete ve tecrübeye sahibim. Net olarak söylüyorum ki, kim bir çocuğun istismarına yandaş oluyorsa, kim bu vatanın bir karış toprağına göz yumuyorsa, kim benim kutsal değerlerime laf ediyorsa, kim benim şehidime saygısızlık ediyorsa benim en büyük düşmanım odur. Dün de bugün de yarın da bu söylediklerim bu şekildedir” dedi.

Siz söyleyebilir misiniz

“Ben dini ve milli değerlerime savaş açan kim varsa Allah onu kahretsin diyorum” diyen Münir Ali Kara, “Peki Aykut Bey’e sormak istiyorum, acaba kendisi de ‘Terör örgütü ile kol kola giren, LGBT bilmem ne adı altında dini ve milli değerleri ayaklar altına alan, Türk Bayrağı’ndan rahatsız olup röportaj esnasında arkasından kaldıran, Türklüğü Anayasa’dan çıkarmayı planlayan kim varsa Allah onu kahretsin’ diyebilecek midir? Ben dünden bahsetmiyorum. Bugünü söylüyorum. Ben mesleklere saygı gösteririm. Ancak meslek ile inançlarım arasında kalırsam, meslek ile milli değerlerim arasında kalırsam kesinlikle mesleğimden feragat ederim. Meslek bulunur ama vatan bulunmaz Aykut Bey! Selahattin Demirtaş’a teröristtir demekle hukukçu kimliğiniz ortadan kalkacaksa bırakın kalksın” diye konuştu.