Karasu

Yeni alanlara odaklanacağız

 

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Hyundai’deki payını Koreli ana ortağına satacağını açıkladı. “Yeni alanlara odaklanacağız” diyen Kibar, “Katma değeri yüksek yeni iş kollarındaki fırsatlara bakacağız” dedi. Başkan Kibar’ın bu açıklamaları ise Karasuluları heyecanlandırdı.

 

ORTAK KARAR

Kibar Holding, Hyundai’deki payını Koreli ana ortağına devrediyor. Hyundai Motor Company ile sembolik ortak olarak kalacaklarını söyleyen Ali Kibar, “Katma değeri yüksek, yeni iş kollarındaki fırsatları değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu. Hisse devri gerçekleştiğinde holdingin Karasu’daki yatırıma başlayacağı yorumları da kulislerde konuşuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Rekabet Kurulu’nun onayının ardından hisse devrinin gerçekleşeceğini söyledi. Ali Kibar, Hyundai ile sembolik bir hisse ile ortaklığı olacağını bildirdi. Yeni hisse payını açıklamayan Ali Kibar, hisse devrinin iki tarafın ortak kararı olduğunu ve müzakerelerin devam ettiğini belirtti.

KARASU GÜNDEMDE

Başkan Ali Kibar, hisse devri sürecinin tamamlanmasının ardından yeni bir alana yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı. Kibar, “Hisse satışı gerçekleştikten ve para elimize geçtikten sonra yeni yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz. Yerli sermaye olarak, yeni alanlara odaklanacağız. Katma değeri yüksek yeni iş kollarındaki fırsatlara bakacağız” diye konuştu. Kibar Holding’in yatırım için hazırlık yaptığı yerlerden birinin Karasu’da satın aldığı arazi olduğu düşünülüyor. Holding burada yüksek teknoloji ile alüminyum üretimi yapmayı planlıyor. Arazinin satın alınması sonrası zilyetlik iddiası ile açılan bazı davalar yatırımı uzun süre engellemişti. Ali Kibar, davaların bir süre önce holding lehine sonuçlandığını ve yatırımın önünde herhangi bir engel kalmadığını da söyledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir