EğitimKarasu

Yemek yarışmasında maharetlerini sergilediler

 

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Derneği iş birliğiyle, Serdivan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yemek yarışması düzenlendi. Yarışmaya Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de katıldı.

 

JÜRİLER DEĞERLENDİRDİ

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Derneği iş birliğiyle Serdivan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yemek yarışması düzenlendi. Yarışmaya, Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de katıldı. Düzenlenen yemek yarışmasında öğrenciler ve aşçılar maharetlerini sergiledi. Yarışmaya katılan lise öğrencilerinin mutfakta özenle hazırladığı enginar ve keşkek yemeklerinin yanı sıra kabak ve ayva tatlıları jüri üyelerince puanlandırıldı.

 

İKİNCİ TAMAMLADIK

Tabakları jüri önüne koyan öğrenciler hem yemeklerin hazırlanma aşamasını anlattı hem de tatmaları için jüri üyelerine servis etti. Türk Mutfağı Haftası Yemek Yarışması Lise Düzeyi Ekip Çalışması kategorisinde Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Bölümü Öğretmenleri Fatma Aykaç ve Cihangir Alemdar koordinesinde okul öğrencilerinden Şeyda Abay, Feyza Çatalbaş ve Aleyna Kısa yarışmada ikinci oldu. Okul Müdürü Canan Erol, “Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Okul olarak bizi gururlandırdıkları için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.