Yazarlık Atölyesi final yaptı

 

13 Eki’mde başlayan ve 15 hafta süren Yazarlık Atölyesi eğitimleri, Çarşamba günü final yaptı. Yazarlık Atölyesi öğrencileri ve eğiticilerine teşekkür belgeleri taktim edildi.

 

15 HAFTALIK SERÜVEN

13 Ekimde başlayan 15 hafta süren Yazarlık Atölyesi eğitimleri, Çarşamba günü  final programı yaptı. Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda düzenlenen final programına Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Okul Müdürü Orhan Bülbül, Sezi Eratik Okulu Müdürü Erol Çakmak, Türkiye Yazalar Birliği Başkanı Fahri Tuna, Yazar Arzu Özdemir, Atölye Asistanı Miraç Küçük, öğrenciler ve veliler katıldı. Programın sunuculuğunu ise İlçe Milli Eğitim Özel Büro Sorumlusu Fatma Betül Gökhan üstlendi. Açılış konuşmasını Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı yaptı.

 

MEDENİYET OLUŞTURMAK GEREK

Helvacı, “Sadece teknolojiyle ve parayla dünya devleti olamazsınız. Bir medeniyet oluşturmanız gerekir. Bir medeniyetin en önemli unsuru da o medeniyetin sahip olmuş olduğu yazılı eserler oluşturur. Her medeniyetin kendisini dünyada bir güç olarak ortaya koyması bu türden maddi olmayan sanat, kültür, edebiyat ve şiir gibi unsurlara bağlıdır” ifadelerini kullandı. Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Fahri Tuna, Yazarlık Atölyesi Projesi’nin ilçemizde başlamasına öncü olan Helvacı’ya konuşmasından sonra hediye takdim etti. Yazarlık atölyesi çalışmalarında büyük emek veren yazarlar, Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Fahri Tuna, Yazar Arzu Özdemir, Atölye Asistanı Miraç Küçük’e plaketlerini ve teşekkür belgelerini ise Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı taktim etti.

 

HER ŞEY ÇÖP TAŞIMAK DEĞİL

Atölyenin özveri ile çalışan öğrencileri Aslı Ecem Aşık, Büşra Orus ve Ertuğrul Karadeniz’e teşekkür belgelerini Kaymakam Helvacı verdi. Programda konuşma yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Karasu’nun etkinlik ve eğitim anlamında çok ciddi eksikliklerinin olduğunu bende görüyorum. İlçemizi eğitim noktasında ve bu tür etkinliklerde yukarı taşıma konusunda gayret göstereceğim” ifadelerini kullandı. Sarı, “Her şey çöp taşımak, yol yapmak değil. Bunlar bir şekilde hallolur. Ama eğitimli toplum, saygın toplum olmak başka bir şey” şeklinde konuştu. Sarı, atölyenin çalışmalarının yürütülmesinde her alanda destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, proje koordinatörlüğünü yapan İlçe Milli Eğitim Özel Büro Sorumlusu Fatma Betül Gökhan ve projeye ev sahipliği yapan Okul Müdürü Orhan Bülbül’e teşekkür belgelerini taktim etti.

 

TEŞEKKÜR BELGESİ    

Yazarlık atölyesi öğrencilerinden Ebral Karabölük, Mehmet Faruk Taş, Elif Yasemin Gök’e teşekkür belgelerini Sarı verdi. Programda Yazarlık Atölyesi’nin 15 haftalık serüveninden derlenmiş video gösterimi izletildi. Video gösterimi sonrası Yazarlık Atölyesi kursiyerleri, Ebral Karabölük “Bakır Demlik Öyküsü”, Sümeyye Depe “Sümeyyelerden Sadece Biri Otobiyografisi”, Ertuğrul Karadeniz “Minevra’nın Baykuşu Makalesi” adlı yazmış oldukları yazıları okudu. Yazarlık Atölyesi öğrencilerinden, Ecem Naz Telli, Fatma Bir, Halis Çelebi’ye teşekkür belgelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Elanur Yavuzyiğit, İrem Uçar, Sümeyye Depe’ye Başkan Fahri Tuna, Sudenaz Serra Aslan, Nurgül Sinan, Tuğbanur Yavuzyiğit’e belgelerini ise Yazar Arzu Özdemir verdi. Bahar Kaya