Kocaali

Kar mesaisi sürüyor

 

Cuma günü başlayan ve hafta sonu boyunca etkisini sürdüren şiddetli kar yağışı Kocaali’de hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı bir metreye ulaştı. Belediye ekipleri kar mesaisi için seferber oldu.

 

ARALIKSIZ ÇALIŞMA

Geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve hafta sonu boyunca etkisini artırarak sürdüren kar yağışı ve tipi Kocaali’de hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek mahallelerde kar kalınlığı yer yer bir metreyi aşarken ilçe merkezinde ise 30 santimetreyi aştı. Sıfır derece ve altına düşen hava sıcaklığı nedeniyle yollarda meydana gelen buzlanma trafiğin aksamasına neden oldu. Buzlanma nedeniyle çok sayıda küçük çaplı kaza meydana geldi. Yağışın başlaması ile birlikte harekete geçen Kocaali Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri aralıksız çalıştı.

 

KAR KÜREME

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıların ardından hazırlıklarını tamamlayan belediye ekipleri ise kar yağışının başlaması ile birlikte kar mesaisine başladı. Kocaali’de Kocaali Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yaklaşık 50 personel ve 30 araçtan oluşan çok sayıda ekip izinsiz çalıştı. Lastik tekerlekli kepçe ve greyder gibi ağır iş makineleri kar kalınlığının fazla olduğu yüksek mahallelerde kar küreme çalışması yürütürken, kar küreme kepçesi takılı taşıyıcılar da ilçe merkezindeki ana arterleri açık tutmak için çalıştı.

 

SOKAK HAYVANLARI

İlçe genelindeki kar küreme mesaisinin yanı sıra yağışla birlikte yiyecek sıkıntısı yaşayan sokak hayvanları için de çalışma yapıldı. Kocaali Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Sevimli Dostlar Hayvan Barınağı ekipleri ilçe genelinde sokak hayvanları için yemleme çalışması yaptı. Sokak hayvanları için bırakılan beslenme odakları sürekli doldurulurken, ekipler ayrıca kuş ve güvercinler için de belir bölgelerde yemleme yaptı. Zafer Meydanı’nda yapılan yemleme için biriken yüzlerce güvercin kartpostallık görüntüler oluşturdu.