Karasu

Yaz etkinlikleri bu yıl da dopdolu

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV), “Yaz bizimle bir başka” sloganıyla her yıl düzenlenen ortaokul öğrencilerine yönelik yaz etkinlikleri bu yılda dopdolu. 5 Temmuz – 20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan programının kayıtları ise başladı.

 

SÜRPRİZ ETKİNLİKLER

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV), “Yaz bizimle bir başka” sloganıyla her yıl düzenlemiş olduğu ortaokul öğrencilerine yönelik yaz etkinlikleri programının kayıtları başladı. AGD Karasu İlçe Temsilcisi Murat Ali Aksoy, “5 Temmuz – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında 6 hafta boyunca Türkiye’nin 81 ilinde tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilecek yaz etkinlikleri ile gençler verimli bir yaz geçirecek. Türkiye’nin tüm bölgelerinden ortaokul öğrencilerinin yoğun bir katılım göstereceği yaz etkinlikleri programlarında hijyen kurallarına uygun olarak belirlenen etkinliklerin yanı sıra bir çok sürpriz etkinlikte yer alacak” dedi.

VERİMLİ HALE GELECEK

Aksoy, “AGD’nin yaz etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adabı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, sosyal medya kullanımı gibi derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemi olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden binlerce öğrenci ve eğitmen katılım göstererek verimli bir yaz dönemi geçirecek. Ayrıca etkinlik kapsamında tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı, kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi, adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesini hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

KAŞİF GRUPLARI

Açıklamasına şu sözlerle devam AGD Karasu İlçe Temsilcisi Murat Ali Aksoy, “AGD Ortaokul Komisyonu’nun, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği kaşif grupları sayesinde öğrenciler yaz dönemi haricinde de yıl boyu eğitimlerden faydalanabiliyorlar” ifadelerini kullandı. Aksoy, “AGD yaz etkinliklerine katılım sağlamak isteyen öğrenciler kendilerine en yakın AGD temsilciliklerinden kayıt yapılabilecekler. Konu ile alakalı detaylı bilgiye AGD Ortaokullar resmi sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.