Siyaset

Yavuzyiğit: En büyük zaferlerden biri

 

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, bir mesaj yayınladı. Yavuzyiğit, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın en büyük zaferlerden biri olduğunu söyledi.

 

KUTLU YÜRÜYÜŞ

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. En büyük zaferlerden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünde olunduğunu hatırlatan Başkan Yavuzyiğit, “26 Ağustos 1071’de Malazgirt’ten başlayan kutlu yürüyüşün onurlu erlerinin ve Sultan Alparslan’ın torunları, esareti kabul etmeyeceğini, 30 Ağustos günü dünyaya haykırmış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, vatanı için her şeyini ortaya koymuş, dahili ve harici düşmanlara geçit vermeyeceğini ispat etmiştir” dedi.

 

ADALET MÜHRÜ

Başkan Yavuzyiğit, “Milletimiz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle Anadolu topraklarına, vatan, istiklal, hürriyet ve adalet, birlik ve beraberlik mührünü vurmuştur. Bugün bizlere düşen, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde Cumhuriyetimizi daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır. Barış içinde bir arada yaşama tecrübesini, tarihten tevarüs ettiği adalet ve eşitlik ilkesini, Cumhuriyeti’ni demokrasiyle taçlandırarak gösteren Türkiye, bugün bölgesinin istikrar unsuru olarak, bölgesel ve küresel barışa da değerli katkılar sağlamaktadır” dedi. 30 Ağustos vesileyle, şehitleri ve gazileri minnetle yad ettiğini ifade eden Yavuzyiğit, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi; saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.