Siyaset

Süt: Kula kul değil eşit yurttaş olacağız

 

CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Süt, “Cumhuriyetimizi ne pahasına olursa olsun, yeniden demokrasi ile taçlandıracağız. Kula kul değil eşit yurttaş olacağız. Cumhuriyet’i yozlaştırmak isteyen gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanlara karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün direniş, inanç ve kararlılığı ile yürüyeceğiz” dedi.

 

ORTAK DUYGULAR

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, mesaj yayınladı. Mesajına Falih Rıfkı Atay’ın 30 Ağustos zaferi için, ‘Nemiz varsa, eğer bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaşlar olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batı’nın pençesinden, vicdanımızı ve düşüncemizi Doğu’nun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos zaferine borçluyuz’ sözleriyle başlayan Süt, “Zaferin 100. yılında dahi tazeliğini koruyan bu sözler Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarının ortak duygularını yansıtıyor. Nice yüzyıllar boyunca da aynı duyguları yansıtmaya devam edeceğinden en ufak bir şüphem yok” ifadelerini kullandı.

 

BÜYÜK DESTAN

Süt, “Ülkemizi işgal etmek isteyen sayıca ve modern silah donanımları ile bizden fazla olan düşman güçlerine karşı 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri!’ emri ile mücadele başlamış ve 4 gün sürecek olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile emsali görülmemiş bir savaş ile emperyalist ülkelerin işgaline dur denilmiş, 19 Mayıs 1919 da Samsun’da başlatılan aydınlanma ve kurtuluş yürüyüşü büyük bir destan yazılarak 30 Ağustos’ta tüm ezilen ve ezilmek istenen ülkelere örnek olacak eşsiz bir başarı ile sonuçlanmış ve Cumhuriyet’e giden yoldaki en büyük engel de aşılmıştı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadele rotasını, ‘Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir’ sözüyle çizmişti” dedi.

 

KEMAL’İN ASKERLİYİZ

Başkan Aykut Süt, “Zaferden çok sonra bir Anadolu annesi, ‘Biz yana kavrula ordumuzun taarruza geçip bizi kurtarmasını bekliyorduk. Sonra bir gün, şu çeşmenin ardından başı kalpaklı süvariler rüzgar gibi geçip gittiler, anladım bizimkilerdi. Köye çığlığı bastım, Kemal’in askerleri.’ Bizlerde Kemal’in askerleri olarak kararlıyız, ne olursa olsun başaracağız. Cumhuriyetimizi ne pahasına olursa olsun, yeniden demokrasi ile taçlandıracağız. Kula kul değil eşit yurttaş olacağız. Cumhuriyet’i yozlaştırmak isteyen gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olanlara karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün direniş̧, inanç ve kararlılığı ile yürüyeceğiz. Bu doğrultuda, Türk istiklal ve inkılabının başı olan Mustafa Kemal Atatürk’e, mukaddes mücadeleye feragatle hizmet edenlere ve vatanın kurtuluşu uğrunda kanlarını döken aziz şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz şükran ve minnetimizi sunuyoruz. Ruhları şad olsun, ışıklar içinde uyusunlar. Canlarından feragat ederek milli mücadeleyi zaferle sonuçlandıranların torunlarından biri olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.