Gündem

Karasu’da 30 Ağustos kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yılı Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen tören ile kutlandı. Törende Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, anıta çelenk bıraktı.

 

ÇELENK SUNULDU

Büyük zaferin 100. yılında Karasu Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi. Tören kapsamında, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Tören, saygı duruşu ve ardından Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Caner Yerli yönetimde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Törende siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, gaziler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri yer aldı. Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı da okundu. Akabinde ise günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Askerlik Şubesi Başkanı Per. Asb. Bçvş. Halis Özcan yaptı. Özcan konuşmasına, “Şanlı tarihimizin emsalsiz zaferlerinden biri olan ve Türk milletinin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ilk günkü heyecanı ile bir kez daha kutlamanın engin gurur ve kıvancı içerisindeyiz” diyerek sözlerine başladı.

 

ONLARA ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

Başçavuş Özcan, “100 yıl önce bugün büyün zorluk, yokluk ve yorgunluklara rağmen vatansever ve kahraman milletimiz, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, vatanımızı cebren ve hile ile istilaya kalkışan güçlü orduları bozguna uğratmıştır” dedi. Özcan sözlerini, “Bize büyük zaferler kazandıran, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canları ve kanları pahasına, bu cennet vatanı hediye eden aziz şehitlerimizin huzurunda saygı ile eğiliyor, vatanı ve milleti için hayatlarını tereddütsüz feda etmekten çekinmeyen kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Çelenk töreni ve konuşmaların ardından Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı makamında tebrikleri kabul etti. Karasu Kaymakamlığında düzenlenen program sonrası Kaymakam Helvacı öncülüğünde ilçe protokolü Merkez Mezarlığı’nda bulunan şehit kabirlerini ziyaret etti. Ziyarette dua edilerek tüm şehitler de anıldı.