GündemKarasuKocaaliSiyaset

Yaprağın kaderini rüzgar belirler

Yaprağın kaderini rüzgar belirler

Karasu Belediyesi eski Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun Artem Tv’de programda söylediği sözleri hedef alan MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, İspiroğlu’nun MHP’den ayrıldıktan sonra kaderini rüzgara emanet ettiğini söyledi. Kara: “Ağaçtan düşen yaprağın kaderini rğzgar belirler” dedi.

 

İhanet etmişti

Karasu Belediyesi eski Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun katıldığı bir Tv programında “Ak Parti’ye geçtiğinde kabullenilmediğine” ilişkin sözlerini hedef alan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık basın açıklamasının bir kısmını bu konuya ayırdı. Kara, “Karasu Belediyesi eski Başkanı Mehmet İspiroğlu geçtiğimiz hafta Artem Tv’de bir canlı yayın programına katılmış burada ilçenin geçmişine ilişkin açıklamalarda bulunmuştur. 2009 yılında seçimi kazandığı Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihanet edip 2014 seçimlerinde yeni partisinden seçim kazanan Mehmet İspiroğlu, MHP’de elde ettiği itibarını kaybetmiştir” dedi.

Rüzgara kapıldı

Ak Parti’de MHP’deki itibarı göremediğini söyleyen Başkan Kara, “Gittiği yerde kabul görmediğini de canlı yayında kendisi açıkça ifade etmiştir. Belediye ile ilgili kullandığı ifadelerin muhatabı biz değiliz. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi’ni bir çınarsa, ağaçtan kopan yaprağın kaderini rüzgar tayin etmektedir. Sayın İspiroğlu da kaderini rüzgara emanet etmiş ve Büyük Birlik Partisi’ne kadar savrulmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’nden ayrılan diğer kişiler de benzer kaderi yaşamaya mahkumdur” ifadelerini kullandı.

Haçlı mantığı

Kur’an’a yapılan saldırıları da açıklamasına konu eden Kara, “Mehmet Akif’in tabiri ile ‘Medeniyet denilen tek dişi kalmış canavar’ son zamanlarda Haçlı’cı dedelerinin izinden gitmeye karar vermiştir. Avrupalı bazı devletlerde Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakmaya yeltenmiş ve kendine devlet diyen oluşumlar da bu fiillere çanak tutmuştur. Bu fiiller edep, adap, haya ve şerefle bağdaşmamaktadır. Geçmişte atalarının izinden gidenler, ataları ile aynı akıbeti yaşamaya mecburdurlar. Tarihte başarıya ulaşmış Haçlı Seferi olmamıştır. Burada da İslam’a uygulanan sistematik saldırılar bu yaratıkların kendi çirkinlikleridir. Bunlara gereken cevabı, İslam’ın sancaktarı Türkiye Cumhuriyeti en kısa sürede verecektir” diye konuştu.

Amaçları halis değil

6’lı masanın tek amacının Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybetmesi olduğunu da sözlerine ekleyen Kara, “Bilindiği gibi 6’lı Masa toplantılarını gerçekleştirmeye devam etmektedir. Seçim tarihine birkaç ay zaman kalmasına rağmen halen aday dahi çıkarmayı başaramamışlardır. Amaçları ülkeyi yönetmek değil de Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırmak olan bu güruhun başarılı olması mümkün görülmemektedir. Amaçları hayırlı olmayanların ulaştıkları yerin hayırlı olması beklenemez. Bu altılı oluşumdan Türkiye’ye bir fayda da gelmez” ifadelerini kullandı.

Gündemimizde yok

Millet İttifakı’nın 41 ilde ortak aday çıkarma girişimi olduğunu ancak kendilerinin bu şekilde bir programının olmadığını da dile getiren Başkan Kara, “Millet İttifakı’nın 41 ilde ortak aday çıkarma fikri de ortaya koymaktadır ki çıkarlar konuşunca vicdanlar susmaktadır. Necmettin Erbakan’ı 28 Şubat Süreci’nde terleten CHP zihniyeti ile Erbakan’ın mirasını koruduğunu iddia eden Saadet Partisi’nin aynı masada olması, aynı listede seçime girmeyi değerlendirmeye alması başka türlü nasıl açıklanabilir? Ak Parti ile MHP arasındaki ittifak bir önceki dönem olduğu şekli ile sürecek, her iki parti de kendi adayları ile seçime gidecektir” dedi.

Fitne çıkarma amacında

“Ülke gündemini bir süredir işgal eden ve gündemde kalması için azami gayret sarf edilen Çukurambar’daki Sinan Ateş cinayeti ile sol cenahtakilerin ilgilenmesini de manidar buluyorum” diyen Kara, “Mevcut Ülkü Ocakları Genel Başkanın adını bilmeyen bırakın Genel Başkanı Karasu Ülkü Ocakları Başkanı’nı görse tanımayacak kişilerin birden Sinan Ateş’in hakkını aramaya girişmesi iyi niyetten uzak, samimiyetten öte, fitne çıkarmaktan başka amaç taşımayan adımlardır. Bu kişilere Lider Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz hafta Grup Toplantısı çıkışında gazeteciye verdiği telkinle seslenmek ve ‘İşinize bakın’ demek istiyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Kara, haftalık basın açıklamasında gündemi değerlendirdi.