Spor

Voleybol turnuvası başladı

 

21 Şubat Pazartesi günü itibariyle Karasu Spor Salonu’nda Okul Sporları kapsamında voleybol turnuvası başladı. 5 kategorinin yer aldığı karşılaşmalarda öğrenciler galibiyet için kıyasıya mücadele verdi.

 

FİLELERDE MÜCADELE

Karasu Spor Salonu’nda 21 Şubat Pazartesi günü itibariyle voleybol turnuvası start aldı. Küçük kız, yıldız kız, genç kız, genç erkek ve minik kız kategorisinde öğrenciler galibiyet için ter döktü. Pazartesi günü ilk karşılaşma küçük kız kategorisinde Cumhuriyet OO ile Namık Kemal İmam Hatip OO arasında oynandı. Karşılaşmanın galibi 2/0’lık skorla Cumhuriyet oldu. İkinci karşılaşma ise yıldız kız kategorilerinde Cumhuriyet OO ve Gölköprü OO arasında oynandı ve Cumhuriyet OO galibiyet ipini göğüsledi. Yıldız kızlar karşılaşmaları ile devam eden maçlarda Sezi Eratik ve Mehmet Akif Ersoy günün üçüncü karşılaşmasını gerçekleştirdi. Galibiyeti ise Mehmet Akif kazandı. Son karşılaşma ise Toki Demokrasi ve Fatih Sultan Mehmet arasında oynandı ve FSM rakibine şans tanımayarak galip geldi.

 

GALİBİYET İPİNİ GÖĞÜSLEDİLER

Salı günü genç kız kategorisinde karşılaşmalar başladı. İlk karşılaşmalar Atatürk Anadolu Lisesi – Özşen Lisesi arasında oynandı. Maçı Atatürk Anadolu 2/0’lık skorla kazandı. Hemen akabinde ise genç kızlardan Karadeniz MTAL – ŞHT Hasan Keleş MTAL karşı karşıya geldi ve kazanan Karadeniz MTAL oldu. Üçüncü karşılaşmaya çıkan genç kızlardan ŞHT. Üsteğmen İAAL – Karasu Anadolu Lisesi sahaya çıktı ve Anadolu lisesi rakibine şans tanımadı. Son karşılaşma ise genç erkeklerden Atatürk Anadolu Lisesi – Karasu Meslek Lisesi arasında oynandı ve Atatürk Anadolu Lisesi galibiyet ipini göğüsledi.

 

KIRAN KIRANA KARŞILAŞMA

Voleybol turnuvasına okul öğrencileri de izleyici olarak katıldı ve takımlarını destekledi. Çarşamba günü karşılaşmalar küçük kız ile start aldı. Fatih Sultan Mehmet OO – Sezi Eratik OO ilk karşılaşmaya çıktı ve Fatih Sultan rakibini 2/0 yendi. Toki Demokrasi OO – Mehmet Akif Ersoy OO maçında ise yüzü gülen Mehmet Akif Ersoy oldu. Günü son iki maçı ise yıldız kız kategorisinde oynandı. Gölköprü OO ve Sezi Eratik OO filede kapıştı ve Gölköprü rakibini yendi. Fatih Sultan Mehmet OO ile Mehmet Akif Ersoy OO günün son maçına çıktı ve Mehmet Akif Ersoy rakibini yendi.

 

RAKİPLERİNE ŞANS TANIMADILAR

Karasu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalar Perşembe günü genç kız kategorisinde ŞHT. Hasan Keleş Lisesi MTAL ile ŞHT. Üsteğmen İbrahim Abanoz AL arasında oynandı. Maçın galibi Abanoz Lisesi oldu. Karadeniz MTAL ile Özşen Lisesi’nde genç kızlar fileleri havalandırdı ve Karadeniz MTAL rakibine şansı tanımadı. Karasu Anadolu Lisesi ile Atatürk Anadolu Lisesi arasında oynan maçta yüzü gülen taraf Karasu Anadolu Lisesi oldu. Günün son maçı genç erkekler arasında oynandı. Karasu Anadolu Lisesi – ŞHT. Üsteğmen İbrahim Abanoz AL rakibini yenerek okuluna galibiyetle döndü.

 

FORMALARI TERLETTİLER

Haftanın son günü karşılaşmalar yıldız kızlarla başladı. Toki Demokrasi OO ile Cumhuriyet OO sahaya çıktı ve kıyasıya mücadele verdi. Mücadelenin kazanını ise Cumhuriyet OO oldu. Küçük kızlar ile devam eden maçlarda ikinci olarak sahaya Sezi Eratik OO – Cumhuriyet OO çıktı. Sezi Eratik rakibine filede şans tanımadı ve galip geldi. Fatih Sultan Mehmet OO ile Toki Demokrasi OO arasında oynan karşılaşmada Fatih Sultan Mehmet rakibini yendi. Son karşılaşma ise Namık Kemal İmam Hatip OO – Mehmet Akif Ersoy OO arasında oynandı ve Namık Kemal rakibini 2/0 yendi.

 

Karşılaşmalar bu haftada Karasu Spor Salonu’nda devam ediyor.