EğitimKarasu

Karapınar yarışmaya hazırlanıyor

 

Karapınar İlk ve Ortaokulu, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle yarışmaya hazırlanıyor. Yarışma, 11 Mart’ta gerçekleşecek ve dereceye girecek olan öğrencilere hediyeler verilecek.

 

ÖN ELEME 1 MART’TA

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle Karapınar İlk ve Ortaokulu “İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışması” düzenliyor. İlkokul Okul Aile Birliği Başkanı Recep Özer Adanur ve Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanı Bayram Bayraktar, yarışmanın ön elemesinin 1 Mart’ta yapıldığını belirtti. Bayraktar, “Muhteşem bir organizasyona heyecan içerisinde hazırlanıyoruz. Her bir öğrencilerimiz İstiklal Marşı’nın tamamını ezberlemek için çalışmalarını yapıyor. Ön elememizi 1 Mart’ta yaptık. 11 Mart’ta ise yarışmamız düzenlenecek ve dereceye giren öğrenciler belirlenecek” dedi.

 

ESNAFTAN DESTEK

Karapınar İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Recep Özer Adanur ise, yarışmanın kriterlerini açıkladı. Adanur, “Telaffuz vurgusu, hakimiyet, beden dili, noktalama, duraklar, özgüven ve ezber gücüne bakılacak. Dereceye giren öğrencilerimize ise sürpriz hediyelerimiz var. En büyük ödülümüz ise bisiklet olacak” dedi. Kendilerine hediye konusunda Karasu esnafının destekte bulunduğunu belirten Adanur, “Bizleri kırmayan ve öğrencilerimizin motivasyonunu daha da güçlendiren herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.