Vicdansız karar

 

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Karasu Belediyesi’nin borcu icra takibine düşen çalışanlarına gönderdiği ihtarnameyi TBMM’de gündeme taşıdı. Özkoç, “İnsanlara bu evrakları gönderirken vicdan muhasebesi yapılmalı. Bu vicdansız kararı kınıyoruz” dedi.

 

6 AY SÜRE VERİLMİŞ

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Karasu Belediyesi’nin borcu icra takibine düşen çalışanlarına gönderdiği ihtarnameyi TBMM’de dile getirdi. Sakaryalı Vekil Engin Özkoç, “Karasu Belediyesi, borcu icra takibine düşen çalışanlarına ihtarname göndererek altı ay içerisinde borçlarını kapatmamaları durumunda iş akitlerinin feshedileceğini bildirmiştir. Gerekçeleri ise borç yükünün çalışanın iş verimini düşürmesiymiş” ifadelerini kullandı.

VİCDAN MUHASEBESİ

Özkoç, “Ak Parti yönetimindeki Karasu Belediyesi’nin, zor şartlardan geçtiğimiz ekonomik sorunlarla uğraşıldığı bir dönemde bu kararı alırken, insanlara bu evrakları gönderirken bir vicdan muhasebesi yapması gerekir. Pandemi sürecinde milyonlarca vatandaşımız icralık oldu, kuru ekmeğe muhtaç oldu. Bu vicdansız kararı kınıyoruz. Bu insanlar için de Allah’tan bir nebze akıl, fikir vicdan diliyorum” dedi.