Vefa örnekleriyle anlatıldı

 

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Karasu İlçe Müftülüğü tarafından bir etkinlik daha yapıldı. Düzenlenen programa İstanbul Fatih Hürrem Çavuş Camisi İmam Hatibi Metin Kaçar katılarak, bir kez daha vefayı örnekleriyle anlattı.

 

KAÇAR KONFERANS VERDİ

Karasu İlçe Müftülüğü, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında konferans düzenledi. Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa konuşmacı olarak İstanbul Fatih Hürrem Çavuş Camisi İmam Hatibi  Mehmet Metin Kaçar katılarak katılımcılara konferans verdi. Hz. Peygamber ve Vefa Toplumu konulu konferansa İlçe Müftüsü Bektaş Günay ve müftülük personelinin yanı sıra Belediye Başkanı İshak Sarı, İmam Hatip öğrencileri, müezzinler, ilçe vaizleri ve çok sayıda davetli katıldı.

GÜNAY’DAN TEŞEKKÜR

Programda Yassıgeçit Mahallesi Cami İmam Hatibi Ömer Faruk Köroğlu, Kur’an-ı Kerim Tilavetini yaptı. Konferansın sunumu ise Yeni Aziziye Cami İmam Hatibi Amil Gündüz üstlendi. Programda açılış konuşması yapan İlçe Müftüsü Bektaş Günay, “Bizler Kur’an ve Hz. Peygamberin öğrencileriyiz” diyerek organizasyona katılan İstanbul Fatih Hürrem Çavuş Camisi İmam Hatibi Metin Kaçar’a teşekkür etti ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Kaçar, “Rabbim sözlerimizin tesirini halk eylesin, cenabı hak bizleri vefalı kullarından eylesin” diyerek konuşmasına başladı.

VEFA HERKESE LAZIM

Kaçar, “Vicdanların kuruduğu, insanların gitgide diğerkamlıktan, başkası için yaşamaktan, bencilliğe sevk edildiği bu günlerde, Diyanet İşleri Başkanlığımızın Vefa konusunu Camiler ve Din Haftası’nda ana tema olarak seçmesi gerçekten takdire şayandır. Vefa herkese lazım ve çok önemlidir. Çünkü biz Hz. Nebi’nin adına hizmet veriyoruz” diyerek Hz. Peygamberimizden vefa hakkında örneklerde bulundu. Konferansın ardından Kaçar’a Belediye Başkanı İshak Sarı hediyesini takdim etti. Kaçar’a teşekkür eden Sarı, “Hocamız bize bu akşam vefanın ne demek olduğunu bir kez daha öğretti. Teşekkür ederiz” dedi.