Bunun hesabını verecekler       

 

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker Tetik, arsa satışlarına tepki gösterdi. Tetik, “Arsa satışlarına el kaldıranlar tüyü bitmemiş çocukların hakkına girdi. Gün gelecek herkes bunun hesabını verecekler” dedi.

 

271 BİN LİRA

Geçtiğimiz Salı günü Karasu Belediyesi Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen 142 taşınmazın satışına Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker tepki gösterdi. Tetik, “Mahallemizdeki arsalar 271 bin liraya ihale yoluyla Karasu Belediyesi tarafından satıldı. Belediye belki yasal olarak haklı. Ama bu arsalar halkın tüzel kişiliğine aitti” ifadelerini kullandı.

VEBALE GİRDİNİZ

Toplantıda el kaldıran meclis üyelerine seslenen Türker Tetik, “Tüyü bitmemiş çocukların ve bu arsalar da yıllarca yaşamış halkın hakkı var. Hepsinin hakkına girdiniz ve bunun vebali çok ağır” ifadelerini kullandı. “Allah huzurunda rahat mısınız?” diyerek seslenişine devam eden Dernek Başkanı ve Mahalle Muhtarı Türker Tetik, “Bir gün gelecek bu yaptığınızın hesabını vereceksiniz. Unutmayın ki bu sıra sizin mahallelerinize de gelecek” şeklinde konuştu.

YERE BAKMAYACAĞIZ

Tatmin edici bir açıklama beklediklerini belirten Tetik, gerekirse konuyu ulusal basına ve Cumhurbaşkanlığına kadar taşıyacaklarını belirtti. Biz halkımızın önünde yere bakmayacağız diyen Tetik, “Belediyeyi borca köylü sokmadı. Biz İl Özel İdare döneminde çok güzel hizmetler alıyorduk. Kimse kamu malına ve taşınmazlara dokunmadı. Tam tersine korudu. Büyükşehir yasasının hata olduğunu Tarım ve Orman Bakanı bile kabul etti” dedi.

HALK TEPKİLİ

Bu duruma halkın tepki gösterdiğini belirten Tetik, “Muhtarlar konuyla ilgili bilgilendirilmesi gerekirken tam tersine taşınmazların satışı ve SGK’ya borç karşılığı devrine başladılar. Buralarda alın teri ile yapılmış kamu binaları, sıcağın altında ekilip dikilmiş fındık bahçeleri var. Bunlarla cami yaptık, okul tamir ettik, afet mağduru komşumuza çatı yaptık, ahır yaptık. Şimdi Belediye kalkacak bunları borçları ve faizlerine karşı satacak” diye konuştu.

YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

Büyük yanlıştan vicdanen dönmeliler” diyen Tetik, “Halka yanıltıcı cevap vermemeliler. Sonra devir ve satışta neden acele ediyorlar. Apar topar karar alıp hemen uygulamaya geçtiler. Halkı neden bilgilendirmediler. Çünkü buna halkın müsaade etmeyeceğini biliyorlardı. Belediyenin görevi halka hizmet etmek, halkın huzur ve refahını sağlamaktır. Vatandaşın huzurunu bozmak değil” diyerek açıklamasını sonlandırdı.