Köşe Yazıları

Vaziyet aldık

Türk dünyasını bir çatı altında buluşturan ve önümüzdeki dönemlerde etkin rol almasını beklediğimiz oluşumun toplantısı 12 Kasım 2021’de İstanbul’da düzenlenmişti. Toplantıda önemli kararlar alındı ve ismi Türk Devletleri Teşkilatı olarak değiştirildi (TDT). İyi günler iyi haftalar.

Takip ediyorsunuzdur Kazakistan’daki olayların sebebi ilk tahlilde hayat pahalılığı gibi gözükse de farklı reaksiyon gösteren bir takım durumların olduğunu, bölge gazetecilerinin anlatımı ile anlamaya çalışıyoruz. Pazar günü itibari ile olaylar kısmen duruldu gibi ama nerede olursa olsun bu tarz olayların ülkelere sonradan büyük maliyetleri olur ve de olmuştur. Hiçbir zaman demokratik tutumların dışında hareket edilmemesi gerekiyor. Kazakistan umarım bu zor günlerini en az zararla atlatır hak ettiği yere tekrar gelmiş olur. Türk Dünyası Teşkilatı’nın aslında öngörülen kurumsal yapılaşması, düşünüldüğü gibi yol alırsa dünya üzerinde çok hareketli ve operasyonel faaliyetlere imza atarız. Birlikten güç doğar ve bu teşkilat içerisinde olan her ülkeye ciddi faydaları olur. Kazakistan’a bu zor günlerinde ihtiyaç duyduğu her türlü yardımı ilk olarak Türk Devletleri Teşkilatı’nın vermesi gerektiğini düşünüyorum. Zaten Türkiye olarak bu anlamdaki çağrıyı Sayın Cumhurbaşkanımız yaptı.

 

TOGG

Geçtiğimiz hafta ABD, Las Vegas’ta dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı Ces 2022’ye katıldı. Benim kanımca çok fazla bir şekilde ilgi odağı olduğunu hem sosyal medyadan hem de uluslararası birkaç makaleden gördüm. Özellikle TOGG Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş, verdiği röportaj esnasında mutluluktan göz yaşlarına hakim olamayışı güzel bir işin çıktığı ve çıkaracağının göz yaşları olarak algıladım ben. Çok başarılı bir insan. Hayatı boyunca gerçekten iyi projelerde çalışmış ve TOGG’un başına getirilmesi en doğru karar olduğunu ilk gün demiştim aslında. Evet, inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Hemen hemen her hafta Youtube’den canlı olarak takip ediyorum ve hızlı bir çalışma olduğunu görüyorum. Sizde haftalık takip edin, göreceksiniz. Umarım en güzel bir şekilde bu işin içerisinden çıkarız. Hem ülkemize hem de dünyaya satış yaparak markamızın hak ettiği yere ve değere ulaşmasını sağlamış oluruz. Hoşça kalın, mutlu kalın…