KarasuSiyaset

Vatandaşın ağzına bal sürüldü

 

Milli Yol Karasu İlçe Başkanı Ayşem Gül (Hanife) Albar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  öğrenciye ulaşım desteği açıklaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Albar, “Koşulları herkes adına kolaylaştırmak yerine bir kısım vatandaşın ağzına bal sürülmesine anlam veremiyorum” diye konuştu.

 

ÜLKE YANGIN YERİ

Milli Yol Karasu İlçe Başkanı Ayşem Gül (Hanife) Albar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine toplantısının ardından yaptığı öğrenciye ulaşım desteği açıklaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Vatandaş bu zor günlerde ayakta durmakta güçlük çekerken Cumhurbaşkanı’nın çıkıp ailelerinden uzakta eğitim gören öğrencilere yılda iki kere gidiş-dönüş desteği diye açıklama yapmasını doğru bulmuyorum” diye konuşan Albar, “Ülke yangın yeri, insanlar para harcamamak için pencereden burunlarını dışarı uzatamıyor. Tüm bunlar ele alınıp komple bir çözüm üretmek yerine küçücük bir alt başlık açılmasını doğru değil” dedi.

 

GERÇEKLİKTEN UZAK ÇÖZÜMLER

Bir çözüm sağlanmaya çalışıyor fakat o da sadece yılda iki kez olarak sınırlandırılıyor diye konuşan Başkan Albar, “Çözüm herkes için şart” dedi. Albar, “Ekmekten, suya her şey almış başını gidiyor, kimse de bunun müsebbibi bizi diyemiyor. Öğrenciye bir destek sağlanacaksa bu, bu kadar sınırlı olmamalıydı. Öğrencilerimizin, vatandaşlarımızın gerçek bir çözüme ihtiyacı var. Geçici, ele avuca sığmayan çözümler bizi ileriye götürmez. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize destek sağlayacaksak bu daha sağlam zeminlere oturtulmalı” ifadelerini kullandı. (HABER: Sündüz Andoğlu)