Siyaset

Vatandaşa böyle davranılmaz

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, geçtiğimiz hafta Karasu Halk Pazarı girişinde uygulanan HES kodu sırasında vatandaş ile tartışmaya giren Karasu Belediyesi Zabıta Müdürünü tavrından dolayı kınadıklarını belirtti. Sarıoğlu, “Kimse vatandaşa böyle davranamaz” dedi.

 

BÖYLE HAKLARI YOK

Karasu Halk Pazarı girişinde uygulanan HES kodu uygulaması sırasında vatandaş ile tartışmaya giren Karasu Belediyesi Zabıta Müdürünü davranış tarzından dolayı kınadıklarını belirten İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Kimsenin vatandaşa bağırma hakkı yoktur. Vatandaş kimsenin emir kulu değildir. Esnafa rahat bir nefes aldırmayan Karasu Belediyesi çıtayı bir adım daha yükselterek Karasu halkına zulüm etmeye çalışıyor. Zabıta Müdürü tarafından vatandaşı azarlar şekilde ikaz etmek kimseye bir şey kazandırmaz” ifadelerini kullandı.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

Koronavirüs salgınından dolayı esnafların bir senedir mağdur olduğunu belirten Sarıoğlu, “Esnaf koronavirüs salgınından dolayı evine ekmek alamayacak durumda. Esnafa sürekli borç makbuzu göndermek ve sıkboğaz etmek o paranın ödeneceği anlamına gelmez. Yaklaşık bir senedir dükkan açmayan esnafa nereden para gelsin. Önemli olan zor zamanda esnafın yanında olmak, esnafın evine getireceği ekmeği elinden almaya çalışmak değil. Belediye içinde emir veren kurum amirleri kendi personelleri gibi hem esnafın hem de vatandaşın üzerine yürüyemez. Bunun bir cezası olmalı” dedi.

KİBAR DAVRANILMALI

Denetimler sırasında vatandaşa kibar davranılması gerektiğini belirten Başkan Sarıoğlu, “Vatandaşın oyları ile belli bir makama gelen kişilerin eğitim alması şart.  Elinde yetkisi olan kişiler nereyi nasıl temsil etmesi gerektiğinin bilincinde olup o yetkiyi kişisel egolarını tatmin etmek için değil, halka hizmet etmek adına kullanmalı. Yetkililer vatandaşa, üsluplu bir şekilde izahını yapmalı. Vatandaşın kalbi kırılarak bir yere varılamaz, bunun bilincinde olunmalı” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı