Eğitim

Vatan bu yiğitlere emanet

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anma Günü’nün 106. yıl dönümünde, Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Çanakkale şehitleri ve topraklarımızı kanlarıyla yoğuran tüm aziz şehitler bir kez daha minnetle anıldı.

 

CANLI OLARAK YAYINLANDI

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri tarafından özel bir etkinlik düzenlendi. Koronavirüs etkinlikleri kapsamında velilerin katılım gösterilemediği program Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nun Instagram hesabında canlı olarak yayınlandı. Birbirinden güzel etkinliklere sahne olan programda öğretmenler gözyaşlarına hakim olamadı. Giydikleri kıyafet ile gerçeği aratmayan gösteriler sunan minikler, takdir topladı.

BİR KARIŞ TOPRAĞINI VERMEM

Minik Kalpler sınıfı öğrencilerinin hazırladığı Türkiyem adlı rond gösterileri yoğun ilgi gördü. Minik Yıldızlar sınıfı öğrencilerinin ‘Veda’ adlı drama gösterileri takdir topladı. Şirinler sınıfı öğrencileri ve Çalışkan Arılar sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Gazi diyor Çanakkale Geçilmez” adlı müzikli gösterisi duydu dolu anlar yaşattı. Kelebekler sınıfı öğrencilerin hazırladığı  “Türklerin Gemisi” adlı müzikli bayrak gösterisi ise ayakta alkışlandı. Birbirinden güzel gösterilerin bir arada buluştuğu etkinlikte minik öğrencilerin “Atam sen rahat uyu bir karış toprağını vermem” sözleri ile onurlandırdı.

GURUR KAYNAĞI

Çanakkale Zaferi’nin 106. yılının kutlandığını ve bu zafer uğrunda can veren kahraman şehitlerini minnetle andıklarını belirten Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Bu tarih, gerek taarruz, gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir” ifadelerini kullandı.

GURUR VE SEVİNÇLE KUTLANIYOR

Her yönüyle bir maneviyat hazinesi olan bu harp, hem Türk askerinin cesaretini ve gücünü hem de Türk milletinin fedakarlık ve imanını bir kez daha tüm dünyanın gözleri önüne serdiğini belirten Kuba, “Gurur ve sevinçle kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünde, ölümleriyle bile yıllar ötesine ders olmayı başarmış Çanakkale şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad ediyor. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm destan kahramanlarının aziz hatıraları önünde eğilmeyi şeref addediyoruz” dedi. Gülcan Elmalı