Gündem

Hakkımı arayacağım

 

Karasu Kuzuluk Mahallesi sakinlerinden Atakan Temel, arsasının üzerinden usulsüz yol geçirildiğini iddia etti. Temel, yolu dubalarla çevirdi ve kullanıma kapadı. Atakan Temel, “2007 yılında ihbarnamesiz olarak tapulu arazimden yol geçirildi. Yapılan bu çalışma usulsüzdür” ifadelerini kullanarak hakkını arayacağını belirtti.

 

KULLANIMA KAPATTI

2007 yılında Kuzuluk Mahallesi eski Adapazarı yolu üzerinde bulunan 283 metrekare arsasının 80 metrekaresinden yol geçirildiğini belirten arsa sahibi Atakan Temel, bu işlemin ihbarnamesiz olarak gerçekleştirildiğini belirtti. Günlerce arsasında nöbet tutan Temel tabelada asarak, “Bu arazi 2007 Mart ayında mevcut belediye yönetimi tarafından beton duvarların, deprem barakası ve ardiyesinin ihbarnamesiz, rant amaçlı yıkılmak suretiyle bu hale getirilmiştir. Karasu Belediyesi’nin çözüm üretmemesi sebebi ile tapulu arazimizi çevirmek suretiyle kamu kullanımına kapatmış bulunmaktayız. Burada oluşabilecek her türlü olumsuzluktan Karasu Belediyesi sorumludur, bilginize” notunu yazdı.

BEDELİ ÖDENSİN

Arsa sahibi Atakan Temel, “Dönemin belediye başkanları Ahmet Genç, Mehmet İspiroğlu ve mevcut Başkan İshak Sarı, sorunumuza olumlu bir çözüm bulamadı. Kanun biliyorum, hukuk biliyorum, hak etmediğim hiçbir şeyi de istemiyorum. Sadece hakkımı istiyorum” dedi. 2008’de imar planı uygulandığını da sözlerine ekleyen Temel, “2007’de arsamıza imar planı uygulanmamıştı. Peki, 2007 yılında burayı nasıl yıkabildiler. Arsama izinsiz bir şekilde müdahale edildi. Bunun da bedeli ödensin istiyorum. Kendi arsamı hiçbir şekilde kullanamıyorum. Kanunla verilen hakkımın kanunla bana geri verilmesini istiyorum” diyerek sesini duyurmaya çalıştı.

SÖKÜME GELDİLER

Kendi arsasına kamu güvenliğini gözeterek beton kazık çakmak yerine reflektörlü elastik duba çakarak yolu tek şeride düşüren Temel, “Dubaları çaktığım andan itibaren belediye zabıta ekipleri ile karşı karşıya kaldım. Zabıtalar ellerinde hiçbir belge olmadan söküm işlemi yapacaklarını belirtti. Bunun üzerine olay yerine polis ekiplerini çağırdım. Polisle söküm yapacaklarını söyleyerek tehdit eder gibi konuşan zabıta ekipleri, hiçbir işlem yapamadan tapulu arsamdan ayrılmak zorunda kaldı” dedi. Temel, 2012 yılında dilekçe yazarak mücadelesine başlamış, 2015 yılında ise gazetemize başvurarak basın yoluyla sesini duyurmuştu.