Şehitlerin ruhu için

 

Ülkü Ocakları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde kan bağışı kampanyası ve resim sergisi düzenlendi. Bir kez daha farkını ortaya koyan Ülkücüler, kanlarını şehitlerin ruhu için verdiler.

 

ÇANAKKALE DESTANI SERGİLENDİ

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanlığı anlamlı bir etkinliğe imza attı. Karasu Belediyesi’nin zemin katında şehitler anısına kan bağışı kampanyası ve resim sergisi düzenleyerek büyük bir farkındalık çalışmasına imza atan Ülkü Ocakları, Karasu halkının yoğun ilgisini kazandı. Çanakkale destanının resmedildiği sergiye katılan birçok kişi şehitlerimiz ve askerlerimizle gurur duyarak duydu dolu anlar yaşadı.

ÜLKÜ OCAKLARI FARKINDALIK YARATTI

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ve ülkücü birçok gencin şehitlerin anısına kan bağışında bulunduğunu belirten Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanı Mehmet Hocaoğlu, “Halkımızın kan bağışına ve resim sergisine göstermiş olduğu yoğun ilgi bizleri onurlandırdı. Koronavirüs salgınından dolayı ciddi oranda kan bağışına ihtiyaç var. Farkındalık etkinliğiyle kan bağışına dikkat çekmek istedik. Şehitlerimizin anısına düzenlenen bağış kampanyasının dikkat çekmesi bizleri mutlu etti” dedi.

ÇANAKKALE BİR DESTANDIR

Tarihi şanla şerefle ve başarılarla dolu bu millet için bir dönüm noktası olan, en büyük destanların bile onun yanında sönük kaldığı Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü coşku ile kutladıklarını belirten Hocaoğlu, “Karasu Ülkü Ocakları olarak şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve göğsümüz kabararak anmaktayız. Onlara çok şey borçlu olduğumuzun bilincinde ve şuurundayız. Bu bilinç ve şuurun tüm milletimizde olması temennisini taşımaktayız. Çanakkale bir destandır. Çelik zırhlara karşı, bir avuç insanın küçücük bir yarımadada iman dolu göğsünü siper ettiği bir destan” ifadelerini kullandı.

TÜRKLERİN YEDİ DÜVELE İSPATI

Çanakkale destanının yedi düvele kafa tutan bir avuç Müslüman Türk’ün dönemin süper güçlerine, ellerindeki derme çatma tüfeklerle kafa tuttuğu, meydan okuduğu, yenilmez dediği orduları harap ettiği bir destan olduğuna değinen Hocaoğlu, “Emperyalizmin suratına atılan sert bir tokattır Çanakkale. Dakikalar içinde aşılacak denilen engelin aylar sonra dahi aşılamayacağının yedi düvele ispatıdır. Bu kutlu günün özellikle gençlerimiz tarafından hakkıyla idrak edilmesi ve uyanışa bir kapı açması dileğiyle, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı