KarasuSakarya

Vali Karadeniz görevine başladı

Vali Karadeniz görevine başladı

Resmi Gazete’nin 10 Ağustos 2023 tarihli sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Manisa Valiliği görevinden Sakarya Valiliği görevine atanan Vali Yaşar Karadeniz, görevine başladı.

Sonuç odaklı çalışacağız

Yeni Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz Valilik önünde düzenlenen törenle göreve başladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunana Vali Karadeniz, “Sakarya’mızda görev süremiz içerisinde ilk önce ilimizin önceliklerini, ihtiyaçlarını ve imkanlarını tespit edeceğiz ve bu doğrultuda sonuç odaklı çalışacağız. Tüm kesimlerle iş birliği içerisinde olacağız, gerektiği yerde de bilimin bize sunduğu ve verdiği imkanları, verileri değerlendirip hukuk kuralları çerçevesinde, Sakarya’mızın sorunları üzerinde hep birlikte çalışacağız. Basın mensupları bizim çalışma arkadaşlarımızdır. Her kesimle olduğu gibi, basınımızla da iş birliği içerisinde olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Sakarya’yı yukarı taşıyacağız

Sözlerine devam eden Karadeniz, “Hizmet sektöründe gelişmiş ve turizmde adını duyurmuş Sakarya’mızın, metropol şehirlere ve özellikle İstanbul’a yakınlığı çok büyük bir avantajdır. Doğal güzellikleri bünyesinde barındıran, hem tarım hem de sanayi alanında önemli bir yere sahip olan Sakarya’mızın üretim alanındaki başarısı memnuniyet vericidir. İhracatta ülkemizde sekizinci sıradayız ve nüfus oranına baktığımızda oldukça iyi bir yerdeyiz. İnşallah bundan sonra bu başarıyı daha yukarı taşımak için her türlü gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Vali Karadeniz, makamı teslim aldı.