Uyuşturucuya göz açtırmadı

Uyuşturucuya göz açtırmadı

Uyuşturucu kaçakçılığı ve ticaretine yönelik istihbarat alan Kaçakçılık ve Organize Suç Şube Müdürlüğü, yapılan operasyonda olayla ilgili yakalanan 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

 

Kıskıvrak yakalandı

Karasu ve Kocaali ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yapıldığına dair ihbar alan Karasu Kaçakçılık ve Organize Suç Müdürlüğü tarafından takip edilen İ. G. A. E. ve E. A. isimli şüphelinin İstanbul’a gideceği ve oradan Karasu’ya uyuşturucu madde getireceği öğrenilmesi üzerine Karasu Jandarma Komutanlığı ile yapılan araç takibi sonucunda şüpheli sıfatıyla yakalanarak, gözaltına alındı.

“Dur” ihtarına uymadı

Kaçakçılık ve Organize Suç Müdürlüğü tarafından değerlendirilen istihbarat sonucu aracı takibe alan Jandarma ve Polis ekipleri Yuvalıdere mevkide aracı durdurmak için hareket etti. “Dur” ihtarına uymayan 3 şüpheli olay yerinden kaçmak istedi. Peşlerine takılan polis ve jandarma ekipleri kovalamaca esnasında araçtan bazı uyuşturucu maddelerinin atıldığını fark etti. Sonrasında ise aracın yola kurulan kapan sayesinde lastikleri patlatılarak durduruldu.

Adliyeye sevk edildi

Araç içerisindeki İ. G. A. E. ve E. A. isimli şüpheli gözaltına alınırken aracın içerisinde yapılan aramalarda metamfetmin maddesi, çok sayıda sentetik uyuşturucu, poşetlenmiş halde esrar maddesi, iki adet kurusıkıdan çevirme ruhsatsız silah, 18 adet mermi, antika değeri olduğu düşünülen eski yapım 3 tabanca, 2 adet hassas terazi ve iki adet sahte para ile 1000 TL nakit para ele geçirildi. Şahıslar tutuklanarak adliyeye sevk edildi.

Yapılan operasyon sonucu polis ve jandarma ekipleri tarafından ele geçirilenler.