KarasuSiyaset

Üreticileri üzmeyecek fiyat

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, 26.50 TL olarak belirtilen fındık fiyatı ile ilgili açıklamada bulundu. Yavuzyiğit, “Açıklanan fiyat hem milletimizi üzmeyecek hem de devletimizi zorda bırakmayacak ölçüde belirlenmiştir” dedi.

 

ZORDA BIRAKMAYACAK ÖLÇÜDE

Fındık üreticilerine bereketli bir sezon dileyerek belirtilen fındık fiyatı hakkında açıklamada bulunan Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, “Cumhurbaşkanımız, fındık müstahsillerimizin merakla beklediği fındık alım fiyatlarını açıkladı. Bu doğrultuda Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 27 lira, levant kalite fındık için taban fiyat 26,5 lira olarak belirlendi. Açıklanan fiyat hem milletimizi üzmeyecek hem de devletimizi zorda bırakmayacak ölçüde belirlenmiştir. Alan bazlı mazot ve gübre desteği ile birlikte de kilogram başına 29,5 lira ile 30 lira arasında bir fiyata tekabül ediyor” ifadelerini kullandı.

ÜRETİCİLERE HAYIRLI OLSUN

Yavuzyiğit, “Milletimizin ihtiyacı ve kamuoyunun beklentisi doğrultusunda önemli çalışmalar yaparak müstahsillerimizin her daim yanında olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belirlenen fiyatların ilçemiz ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman üreticinin yanında olduğu gibi bizlerde her zaman çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulundu. Gülcan Elmalı