KocaaliMagazin

AŞINI OL ALTINI KAP

Kocaali’de Covid-19 ile mücadele ve aşılanma kampanyası kapsamında örnek bir projeye imza atıldı. Kocaali Kaymakamlığı ve Kocaali Belediyesi’nin öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının, aşılanmanın teşvik edilmesi amacıyla ortaklaşa düzenlediği kampanya ile ilk doz aşısını olan 30 vatandaşa gram altın hediye edilecek.

 

ÖRNEK PROJE

Kocaali’de Covid-19 ile mücadele ve aşılanmanın teşvik edilmesi için düzenlenen kampanyalar kapsamında örnek bir projeye imza atıldı. Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi’nin öncülüğünde bir araya gelen Kocaali Muhtarlar Derneği, Kocaali Ziraat Odası, Kocaali Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kocaali Şoförler ve Otomobilciler Odası ‘Aşını Ol, Altını Al’ kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında Kocaali’deki sağlık kurumlarında ilk doz aşısını olan vatandaşlardan noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek 30 kişiye gram altın hediye edilecek. 31 Ağustos Salı günü Saat 11:00’de Kocaali Kaymakamlığı’nda noter huzurunda yapılacak çekilişin sonuçları aynı gün Saat 17:00’da Kocaali Kaymakamlığı’na ait resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak.

TOPYEKÜN MÜCADELE

Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu hastalıkla mücadelede toplum olarak birlik olmanın önemine vurgu yaptı. İlçede 17 – 50 yaş aralığındaki 5 Bin 54 kişinin aşı yaptırmadığını belirten Kaymakam Nebioğlu aşılanma oranının artırılması gerektiğine dikkat çekti. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile Aşın Ol Altını Al Kampanyası başlatıldığını belirten Nebioğlu “Bu kampanya ile hem aşılanmayı teşvik etmek hem de hemşerilerimizin topluma karşı duyarlılıklarını ve sorumluluklarını artırmanın gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımızdan ricamız bu illetle hep birlikte mücadele ederek, en kısa sürede normal hayatımıza dönmek için özverili bir şekilde sürece müdahil olmalarıdır” şeklinde konuştu. Türkiye’de örnek olarak gösterilen proje ulusal basında da geniş yer buldu.

KAMPANYA DETAYLARI

Konu ile ilgili açıklama ve kampanyanın kapsamında ilişkin detaylar ise ilgili kurumların sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı. Açıklamada “1 – Kampanya 16.08.2021 – 27.08.2021 tarihleri arasında Kocaali sağlık kurumlarında (Kocaali Devlet Hastanesi, Kocaali Merkez ASM, Kocaali Karşı Mahalle ASM ve Kocaali Gezici Köy Aşı istasyonlarında) ilk defa (1. Doz) aşı olacak (16.08.2004 ile 16.08.1971 arası doğumlular) ve mernis adresi Kocaali içinde olan kişileri kapsamaktadır. 2 – Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen herhangi bir aşının (Sinovac – Biontech) yapılması geçerlilik koşuludur. 3 – Çekilişe katılacak olan kişilerin ikameti (Mernis) Kocaali İlçesi’ne kayıtlı olmalıdır. 4 – Belirtilen tarihlerde aşı olan kişiler tarih sırasına göre sıralanacak ve 31.08.2021 Salı günü Saat 11:00’de Kocaali Kaymakamlığı’nda (noter gözetiminde) sıra numarası çekimiyle talihliler belirlenecektir. 5 – Sonuçlar Kocaali Kaymakamlığı web sayfasında. 31.08.2021 Salı günü Saat 17:00’de açıklanacaktır. 6 – Kampanyada 30 adet gram altın dağıtılacak olup, asil kişi kadar yedek talihli de belirlenecektir. İlan edilen sürede ya da başka sebeplerle hediyesini alamayan kişinin hediyesi 1. sıradan itibaren yedeklere verilecektir. 7 – Hediye sadece kurada çıkan kişiye 18 yaş altı ise velisiyle birlikte gelmek koşuluyla verilecek olup başkasına devredilemeyecektir. 8 – Hediyeler Kocaali Kaymakamlığı’nda 01.09.2021 – 03.09.2021 tarihleri arasında asillere, (06.09.2021 – 07.09.2021 tarihleri arasında yedeklere sıradan) mesai saatleri içerisinde teslim edilecektir. 9 – dağıtım yapılan ürünler kişi başı 1’er (birer) gramlık altın olarak teslim edilecektir. Bu kampanya Kocaali Kaymakamlığı, Kocaali Belediyesi, Muhtarlar Derneği Başkanlığı, Kocaali Ziraat Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile düzenlenmektedir” ifadelerine yer verildi.