KarasuSiyaset

Üretici merakta

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, fındık sezonunun yaklaştığına dikkat çekerek, üreticinin fındık fiyatının ne olacağını merak ettiğini dile getirdi. Başkan Kara, “Pek çok kalemde fındık maliyeti artmıştır. Buna göre fiyat belirlenmesi elzem bir durumdur” dedi.

 

MALİYET ARTTI

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, fındık sezonunun yaklaştığını belirtti. Kara, “Sezonunun yaklaştığı günlerde üreticilerimiz fındık fiyatının ne olacağını merak etmektedir. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu yıl taban fiyat olarak enflasyon oranının yanı sıra fındık girdi maliyetlerini de göz önünde bulundurması zorunluluk haline gelmiştir. Geride kalan yıl artan döviz fiyatlarından hareketle, başta gübre ve zirai ilaçlar olmak üzere pek çok kalem fındık maliyetini artırmıştır. Bu noktada taban fiyatın girdiler göz önüne alınarak yapılması zorunlu hale gelmiştir. Çiftçi meslek kuruluşlarının bu konudaki objektif tespitlerinin dikkate alınması gerekmektedir” diye belirtti.

ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Karasu’nun girişinde kendilerine mesken göçerlerin bu aylarda yerleşmeye başladığı bilinmektedir. Bu alandaki kullanım sadece görüntü kirliliğine değil ilçenin güvenliğinin ihlaline de neden olmaktadır. Karasu’nun girişindeki bu alanda daha kalıcı olarak yerleşen Roman vatandaşlar hariç tutulmak üzere, farklı il, ilçelerden gelen ve denetimi oldukça zor olan kitlelerin yerleştikten sonra tahliyesi zor olmaktadır. Göçerler gelmeden önce, Karasu’da yerleşik olan Roman vatandaşların tespit ve konu ile ilgili ikaz edilmesi, bu sayede oluşabilecek güvenlik zaafı ve görüntü kirliliğinin de önüne geçilmesi sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

AŞI SEFERBERLİĞİ

Aşı seferberliğinde yeni bir aşamaya geçilmiş, bu süreç içinde Karasu’da da aşı çadırı kurulmuştur” diyerek sözlerine devam eden Kara, “Bu aşı çadırında vatandaşlarımız randevu almadan aşı olabilmektedir. Aşı uygulamasının değerini azaltmak ya da karalamak için sosyal medyada paylaşım yapanlar olduğunu da üzülerek görmekteyiz. Sağlık memurlarının hafta sonu da dahil olmak üzere, üstün gayret göstererek katıldıkları çalışmaları karalamaya kimsenin hakkı olmamalıdır. Aşı olup olmama konusunda kararsızlığı olanlar da devletin gösterdiği istikamet üzerine hareket etmeli ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gösterdiği istikamet üzerine hareket etmelidir. Bilim de bu yöntemi önermekte ve en kötü aşının aşısızlıktan iyi olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızı, devletimizin imkanları ile oluşturulan aşı kampanyasına katılmaktan çekinmemeye davet ediyoruz” dedi.

ORTADA VAKA VAR

Haftalık olağan basın açıklamasına devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Kocaali’nin Demiraçma Mahallesi başta olmak üzere pek çok yerinde hasara sebep olan yağışlar neticesinde meydana gelen su baskınından etkilenen pek çok ailemiz etkilenmiştir. Sel meydana gelmeden önce alınması gereken tedbirleri su baskınından sonra tartışmak çok isabetli değildir. Ortada bir vaka vardır. Yaşanan sel felaketinin ardından devletimiz seferber olmuş, ilk andan itibaren sahada olan ekipler can kaybının önüne geçilmesinde önemli rol oynamıştır. Bu noktada devletin gücünü hissettiren tüm görevlilerimize de teşekkürü borç biliriz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.