Ufak güzellik ipuçları

 

Biz kadınların hayali her daim güzel görünmek. Ama bunun sadece makyajla olmadığı gerçeğini de biliyoruz tabii ki. Güzellik uzmanlarının, diyetisyenlerin, dermatologların yıllardır anlattığı ve artık ‘kural’ haline gelmiş önerilerine bir kez daha göz atmakta fayda var.

Su için, ama doğru bir şekilde!

Her sabah uyanınca en az yarım litre su için. Bu alışkanlık, metabolizmayı harekete geçiriyor ve cilde tazelik, sağlık katıyor. Toksinlerden arındırıyor bedenimizi içtende temizliyor. Unutmuyoruz toplamda üç litre su içtiğimizde fazla kilolarımızı vermekte de bize fayda sağlıyor.

Kuru şampuan

Saçlara tazelik kazandırmanın en kolay yolu kuru şampuanlardan geçiyor. Saçlarınızın diplerine belli bir mesafeden sıkın. Özellikle sık yağlanan saçlarda etkili. Bu sayede saçlarınızı her gün yıkamak zorunda kalmaz, saçlarınızın dinlenmesine fırsat verebilirsiniz.

Patatesler yine işe yarayacak

Göz çevresindeki koyu halkalar ve şişliklerin en büyük düşmanı, patates maskesi. Çiğ patatesi ortadan kesin ve birkaç dakika boyunca göz kapaklarınızın üzerinde bekletin. Vücudun kendi ürettiği enzim olan ve patateste de bulunan katalaz enzimi, ciltteki ödemi engelliyor ve aynı zamanda nemlenmesine yardımcı oluyor.

Cilde göz damlası

İşte makyaj artistlerinin vazgeçilmez ipuçlarından biri hassas ve zedelenmiş cildinize birkaç damla göz damlası yeterli. Öncesinde şişeyi 10 dakika boyunca buzdolabında tutun.  Sonrasında istediğiniz bölgeye birkaç damla uygulayın. Göz damlasında bulunan ve göz damarlarını daraltma özelliği olan içerikler, cilt için de aynı görevi görüyor.

Pudrayı abartmayın

Pek çok kadın pürüzsüz ama doğal bir cilt görünümü için makyaja hafif bir pudra uygulamayı yeğliyor. Ama makyaj artistleri pudranın makyajı abartılı gösterdiği konusunda aynı fikirde. Sıvı içerikler ciltle daha hızlı emiliyor. Özellikle yanaklara ve dudaklara krem allık tercih etmenizde fayda var.

Saçlara gece bakım yağı

Bugüne dek kullandığımız argan ve diğer yağ türlerinden daha farklı bir karışım deneyelim. Evingen ampul, yılan yağı, badem yağı, hindistancevizi yağını karıştırıp saçlarımıza sürüp bir bone takalım. Duş öncesi ya da sonrası kullanılıyor. Yağı saçınıza uyguladıktan sonra gece boyunca etkisini göstermesi için bekleyin. Ertesi gün saçlarınızın etkileyici bir şekilde yumuşak ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Kirpik kıvırıcı

Mükemmel bakışlar için bir ipucu daha; kirpik kıvırıcınızı kısa bir süre saç kurutma makinenizle ısıtın, birkaç saniye soğutun ardından kirpiklerinize istediğiniz kıvrımı verin. Etki, ısı yardımıyla daha uzun sürecektir. Ama dikkat edin. Kirpik kıvırıcıyı yeterince soğutmadan asla yaklaştırmayın.

Yüz yogası

Her gün birkaç dakikanızı ayırarak yapacağınız yüz egzersizleri sayesinde cildimizin kan akışı hızlanır kolejen üretimi artar ve bize iyi hissettirir. İnternetten uzman kişilerin videoları sayesinde sizde yüz yogası yapmayı öğrenebilirsiniz, ben bir kaç aydır yapmaya çalışıyorum sizde deneyin derim.

Haftaya bir sonraki konumuzda güzelleşmek üzere. Sağlıkla, güzellikle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.