EğitimKarasu

Üçüncü toplantı yapıldı

 

Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, DU MOTION adlı Erasmus+ Spor projesinin üçüncü toplantısını gerçekleştirdiklerini belirtti. Yedi ülkenin temsilcileri ile bir araya gelinen toplantıda, temsilciler sporda gönüllülük modülleri sunumlarını yaptı.    

 

ÖZEL MODÜL

DU MOTION adlı Erasmus+ Spor projesinin üçüncü toplantısı gerçekleştirildi. Yedi ülkenin temsilcilerinin katıldığı toplantıda temsilciler sporda gönüllülük modülleri sunumlarını yaptı. Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, “Belçika, Bulgaristan, İtalya, Polonya, İsveç, Türkiye ve Hırvatistan’dan kuruluşlar, 2021’de başlayacak olan eğitim için materyal hazırlamaya devam ediyor. Söz konusu materyaller ile her ülkede 40 gönüllü, spor etkinliklerinin organizasyonu ile ilgili tüm detaylar hakkında eğitilecektir. Hazırladığımız modül, tüm ortakların ilk kez karşılaştığı evrensel bir zorluk olarak kovid-19’un spor etkinlikleri üzerindeki etkisine adanacak özel bir modüldür” dedi.

PLANLI FAALIYET

Başkan Ersel Aydın, “Proje ekibinin sonraki adımları arasında modülün son haline getirilmesi, el kitabının taslağının hazırlanması ve Belçika dışındaki tüm ortak ülkelerde planlanan eğitimlerin hangi formatta gerçekleştirileceği üzerinde anlaşmaya varılması da yer aldı. Gönüllülerle çalışmanın öneminin farkında olan ve mevcut sınırlayıcı durumun yakında geride kalacağını ümit eden proje katılımcıları, pandemi sonrası dönem için her şeyin ayarlanması ve Nisan 2022’de Dubrovnik’te planlanan büyük bir uluslararası gönüllü konferansı için planlanan şekilde faaliyetlerimizi yürütüyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir