Karasu

Karalamaya çalışıyorlar

 

Karasu Tepetarla Mahallesi sakinlerinden Mehmet Gürses’in Karasu Belediyesi’nin çöp konteynırları toplatarak yerine muhtarlık tarafından ücretli çöp konteynırlarının verildiğini belirtmesi üzerine Karasu Tepetarla Mahalle Muhtarı Hasan Tabiloğlu, açıklamada bulundu. Tabiloğlu, “Gürses’in açıklaması bizleri karalamak için yapılmış bir açıklama” dedi.

 

MAHALLELİ MEMNUN

Karasu Tepetarla Mahalle Muhtarı Hasan Tabiloğlu, geçtiğimiz hafta Karasu Tepetarla Mahallesi sakinlerinden Mehmet Gürses’in “Karasu Belediyesi’nin çöp konteynırlarını toplatarak yerine muhtarlık tarafından ücretli çöp konteynırları verildiği” haberinin gazetemizde çıkması üzerine açıklamada bulundu. Gürses’in açıklamasının Karasu Belediyesi’ni ve Tepetarla Mahalle Muhtarlığını karalamak amacıyla olduğunu belirten Tabiloğlu, “Karasu Belediyesi ve vatandaş iş birliği ile mahallemizde başlatılan bireysel çöp konteynırı kampanyasından tüm mahalle sakinlerimiz memnun. Mahalle halkımızın baskısı ile projeyi mahallemizde hayata geçirdik ve mahallemiz kısa sürede temiz bir görünüme kavuştu” ifadelerini kullandı.

ÇÖP SORUNU ÇÖZÜM BULDU

Daha temiz Tepetarla hedefine emin adımlarla ilerlediklerini belirten Tabiloğlu, “Koronavirüs salgını sürece ile temizliğin ve hijyenin en önemli olduğu bu günlerde mahallemizde hayata geçirdiğimiz proje ile çöp görünümünü ve kötü kokuyu ortadan kaldırdık. Mahalledeki çıkarılan zamansız çöplerin oluşturduğu kötü görüntülerin kaybolmasını sağlayacak olan uygulamada, kapı önlerine plastik kapaklı iki tekerlekli ısıya ve aşınmaya dayanıklı konteynerler ve geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. Sokak köpekleri çöpleri dağıtıyordu ve istenmeyen manzaralarla karşı karşıya kalıyorduk. Proje ile mahallemizdeki en büyük sorun olan çöp sorunu da ortadan kalktı. Bizlere destek veren mahalle sakinlerine ve Karasu Belediyesine teşekkür ederim” şeklinde açıklamada bulundu.

TEPETARLA YENİDEN İNŞA EDİLDİ

Kendisine iftara atmaya çalışanlara aldırmadan mahallesinde daha fazla projeye imza atacağını belirten Tabiloğlu, “Belediye vatandaş iş birliği ile tarla yollarında yani fındıklık yollarında betonlama çalışmaları başladı. Belediyemizin borcu olduğundan dolayı tarla yollarında betonun üçte birini vatandaş karşılıyor geri kalan bedeli belediye karşılarken işçiliğini de belediye yapıyor. Bunun yanı sıra mahallede 8 kilometrelik sıcak asfalt çalışması ile V kanal projeleri hayata geçirildi. Bu projeler mahallemizde hayata geçirilirken bu kişilerin cebinden 5 kuruş para çıkmadı. Amacımız mahallemizi yeniden inşa etmek. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

One thought on “Karalamaya çalışıyorlar

 • Joe

  Hi,
  Are you still in business?
  I found a few errors on your site.
  Would you like me to send over a screenshot of those errors?

  Regards
  Joe
  (714) 908-9255

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir