Spor

U-17 Namağlup şampiyon

U-17 Namağlup şampiyon

Gruplarda mağlubiyet yüzü görmeden Play Off’a kalan Karasuspor U-17 ekibi, Play Off’u da namağlup şampiyon tamamladı. Play Off’taki son maçında Erenler Sahası’nda Rasimpaşa ile son maçına çıkan Karasu ekibi sahadan 5-0 galip ayrıldı.

Tek devre usulü

Karasuspor, altyapıya yaptığı yatırımların semeresini toplamaya başladı. Sarı-kırmızılı U-17 ekibi, gruplarda mağlubiyet almadan Play Off’a kaldıktan sonra, Play Off’u da yenilgisiz tamamladı. Son maçında Erenler Sentetik Saha’da Rasimpaşa ekibi ile karşılaşan Karasuspor, ilk yarısını 2-0 önde tamamladığı karşılaşmadan 5-0 galip ayrıldı. U-17 takımları arasında Sakarya şampiyonu olan Karasuspor, Play Off’taki diğer 6 takımı da geride bırakmış oldu.

Türkiye Şampiyonası

Karasuspor, Play Off’ta elde ettiği bu başarı sonrasında Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. Karasu ile birlikte Sakarya Gençlik Merkezi de Sakarya’yı temsil edecek. Sakarya’yı temsil edecek üçüncü ve son takım ise Çarşamba günü oynanacak Harmanlık-Tekspor maçının ardından belli olacak. Türkiye Şampiyonası’nın tarihleri ve yapılacak il henüz belli olmadı.

İnancımız tam

Karasuspor’un elde ettiği başarının tesadüf olmadığını, bundan sonra da aynı disiplin ile çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Genel Koordinatör Yusuf Parlak, “Karasuspor’un geleceği gençlerde. Biz de bu manada altyapımızı güçlendiriyoruz. Gençlerimizin bugün elde ettiği başarıların daha başlangıç olduğunu, bundan sonrası için yeni ve daha iyi başarılar elde edeceğimizi ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.