EğitimKarasu

Turhan’dan yarıyıl mesajı

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Turhan, “Milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir. Unutulmamalıdır ki beceriye dönüştürülmeyen bilgi, bir gün unutulmaya mahkumdur” dedi.

 

ÖNEMLİ HEDEFİMİZ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Turhan, “Değerli meslektaşlarım, 2021-2022 eğitim – öğretim yılı yarıyıl tatili bugün başlıyor. Sizler, sadece öğrencilerimizin gönüllerine dokunmak suretiyle değil bütün bir topluma yön veren kutsal bir mesleği icra etmektesiniz. Fedakarca gösterdiğiniz gayretler, her türlü takdirin üzerindedir. 1. dönemin sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi. Turhan, “Milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir. İnanıyoruz ki sizler daha çok çalıştıkça, geleceğimiz çok daha aydınlık ve güçlü olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

UNUTULMAYA MAHKUM

Turhan, “Kıymetli velilerimiz, öğrencilerimizin karnelerindeki notlar, sadece bir dönemi ifade eden akademik değerlendirmeleri kapsamaktadır. Çocuklarınızı karne notları ile değerlendirmek eksik olacaktır. Çocuklarımızın akademik başarısının yanında sosyal, sanatsal ve sportif başarılarını da önemsemenizi sizlerden rica ediyorum. Unutulmamalıdır ki beceriye dönüştürülmeyen bilgi bir gün unutulmaya mahkumdur. Çocuklarımızın sahip olduğu milli ve manevi değerlerin yüksek olması ilk hedefimiz olmalıdır” şeklinde konuştu. Turhan, “Bu tatilde onları bilimsel ve kültürel yönden besleyecek aktivitelere öncülük etmenizi öneriyorum. Öğrencilerimizin tablet, televizyon ve sosyal medya başında geçirilen zamanlarla değil, akraba, eş-dost ziyaretleriyle, her anlamda kendilerini geliştirebilecekleri gezilere katılmalarına rehberlik etmenizi temenni ediyorum. Eğitime vermiş olduğunuz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

HAYAT ÇOK GÜZEL BİR KİTAP

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, mesajının son kısmında öğrencilere seslendi. Turhan, “Sevgili öğrenciler, sizleri bitirmiş olduğunuz eğitim – öğretim dönemi vesilesiyle tebrik ediyor, 15 günlük bu ara tatilde eğitim – öğretim hayatınıza ara vermemenizi temenni ediyorum. Hayat çok güzel bir kitap. Okumayı asla bırakmayın. Yeni yerlere gidin, doğayı keşfedin, sosyal ve sportif etkinliklere katılmaya çalışın ve bol bol kitap okuyun. Unutmayınız ki karnenizdeki notlar önemli, ama bu notlardan daha önemli olan şey, ailenize, vatanınıza ve medeniyetinize layık bir insan olmak. Hayatın sonsuz hazinesinden en üst düzeyde istifade etmeniz ümidiyle, iyi tatiller diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.