Kocaali

Tunca güven tazeledi

Tunca güven tazeledi

Kocaali Ziraat Odası’nın seçimli olağan genel kurul toplantısı geçtiğimiz hafta içi Kocaali Belediyesi Gold Düğün ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Teker liste ile gerçekleşen meclis ve yönetim seçimlerinde Tamer Tunca ve yönetimi göreve getirildi. Mevcut Başkan Tamer Tunca güven tazeledi.

Yoğun katılım

Kocaali Ziraat Odası’nın 2023 yılı seçimli olağan genel kurul toplantısı geçtiğimiz hafta içi Kocaali Belediyesi Gold Düğün ve Toplantı Salonu’nda ilçe ve çevre ilçe protokollerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve Şehitlerimiz anısına bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede oda faaliyetleri, kesin hesap cetvelleri, geçmiş dönem ve ileriki dönem bütçeleri ve tahmini bütçeleri okunarak onaylandı. Mevcut yönetimin ibrasının ardından yeni meclis ve yönetim seçimleri gerçekleştirildi. Kongreye yerel idareciler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, diğer ilçelerin ziraat odası yöneticileri ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, bazı daire ve kurum amirleri, ilçe esnafları, delegeler ve çok sayıda üretici katıldı. Kongrede konuşan Başkan Tamer Tunca üreticilerin talep ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm güçleriyle gayret gösterdiklerini söyledi. Seçimlerin ilçeye ve üreticiye hayırlı olması temennisinde de bulunan Başkan Tunca katılımcılara teşekkür etti. Türkiye Ziraat Odalı Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da kongreye telgraf göndererek seçimlerin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Yeni listeler

Kongredeki seçimler ise mevcut başkan Tamer Tunca’nın başkanlığındaki tek listeleri ile gerçekleşti. Meclis kurulu seçimlerinde, meclis kurulu asil üyeleri, Tamer Tunca, Nazım Sofu, Zeki Güzelsoy, Oğuzhan Dağhan, Kerem Güllü, Şükrü Gün, Dindar Çatalbaş, Onur Gökdemir, Kadir İrdem, Rıza Ürkmez, Ertan Yıldız, Ramazan Şan, Halil Emanet, Ali Ertürk, Ümit Yürükçü, Rıdvan Metin Erkek, İbrahim İlkis, Seyfettin Çağatay, Üzeyir Yıldırım, Murat Tetik, Yusuf Madenci, Meclis kurulu yedek üyeleri, Ersoy Ak, Şinasi Alemdar, Erol Akbaltaoğlu, Murat Dandan, Saim Sezgin, Hakan Şen, Cevat Durdu, Yunus Gedik, Tacettin Kaya, Emrah Küçükoğlu, Başar Bıçak, Azem Uygun, Dursun Ahmet Kılıçarslan, Cengiz Keleş, Murat Özdemir, İsmail Şişman, Mehmet Kulak, Osman Cengiz ve Gazanfer Tan şeklinde oluştu. Meclis seçimlerinin ardından göreve gelen 21 meclis üyesi daha sonra yapılan ikinci seçimlerde yönetim kurulunu belirledi. Yönetim kurulu asil üyeleri Tamer Tunca, Nazım Sofu, Şükrü Gün, Dindar Çatalbaş, Kerem Güllü, Oğuzhan Dağhan, Zeki Güzelsoy, Yönetim kurulu yedek üyeleri ise Rıza Ürkmez, Ertan Yıldız, Ramazan Şan, Ali Ertürk, Ümit Yürükçü, Yusuf Madenci, Üzeyir Yıldırım şeklinde oluştu.